İncir & Zeytinyağı Kürü
İncir & Zeytinyağı Kürü
İncir & Zeytinyağı Kürü
incir-kürü-yoresek-ilacsiz-dogal-incir

Zeytinyağlı İncir Kürü

Fiyat : ₺450,00(KDV Dahil)
:

Zeytinyağlı incir kurusu kürü içeren cam kavanozlarımızda 20 gün yetecek kadar incir bulunmaktadır.

Kavanoz ağırlık ortalama 600 Gr.'dır.

 

İncir Zeytinyağı Kürü Faydaları Nelerdir?

 

Bolluk, bereket, cinsellik, aydınlık, güç ve yaşam simgesi olan incir ile kalp-damar hastalık vakalarının düşük olduğu Akdeniz ve Ege Bölgelerinin yaşam iksiri zeytinyağı birleşince; muhteşem bir ürün olan incirli zeytinyağı kürü ortaya çıkmaktadır.

Zeytinyağlı incir kürü neye faydalıdır, herkesin çok merak ettiği bir sorudur. İncir zeytinyağı kürü faydaları yorumlar üzerinden de araştırıldığında; kabızlığa anında çözüm zeytinyağı incir kürü, öksürük için incir kürü, hamile kalmak için incir kürü, kanser tedavisinde zeytinyağı incir kürü hatta irritabl bağırsak sendromu kürü olarak kullanıcı deneyimlerine sıkça rastlayabiliyoruz. Yine kansızlık için incir kürü yapanlar ve astım için kuru incir ve zeytinyağı tercih edenler, düzenli kullanımda fayda gördüklerini belirtmektedirler.

 

İncir Zeytinyağı Kürü Nasıl Hazırlanır?

 

Zeytinyağlı incir nasıl yapılır, zeytinyağlı incir tarifi nedir, yine doğru cevabı araştırılan sorular arasındadır. Size hemen, İbn-i Sina incir kürü olarak da herkesin bildiği bu karışımın tarifini verelim.

Tertemiz, doğal ve ballı Nazilli kuru incirleri, sapları alındıktan sonra, 2-3 parçaya bölünerek; naturel sızma zeytinyağı içerisine bandırılmaktadır. Kuru incir zeytinyağı karışımı en az 3 hafta bekledikten sonra, kullanıma hazır hale gelmektedir. Zeytinyağlı incir kürü fiyat miktarını belirleyen de, tam olarak kuru incir kürüne eklenen zeytinyağı ve kuru incirin özelliğidir.

Kaliteli dağ inciri ve kaliteli zeytinyağı kullanıldığında, elde edilen zeytinyağlı incir kürü İbrahim Saraçoğlu tarafından da belirtildiği üzere, kansere fayda sağlayabilir, kemik gelişimi ve iyileşmesini arttırabilir, sindirim sistemi problemlerini rahatlatabilir. Ayrıca zeytinyağlı incir kürü ile hamile kalanların da belirttiği üzere, üreme sağlığı konusunda da doğal bir yardımcı tedavi yöntemi olarak tercih edilebilir.

 

İncir Kürü Kaç Gün Yapılmalı?

 

İncir zeytinyağı kürü İbn-i Sina’nın da faydalarından çokça bahsettiği bir şifa kavanozudur. Zeytinyağlı incir kürü kaç gün kullanılır derseniz, faydalanmak istediğiniz amaca göre değişmekle birlikte, en az 21 gün ile faydasını gözlemleyebileceğiniz 6 aya kadar, düzenli kullanılması önerilir. Örneğin kilo vermek için zeytinyağı gibi sağlıklı yağlarla bütünleşmiş beslenmeyi tercih edenler ve zeytinyağlı incir zayıflatır mı diye merak edenler de, bu karışımı sabahları aç karnına 1 yarım incir olmak üzere tüketirler.  Ayrıca hamile kalmak için incir kürüne ne zaman başlanmalı şeklinde önemli bir bilgi araştırıyorsanız, doktorunuza danışarak vücudunuzun en doğru takvimini öğrenebilirsiniz.

 

İncirli Zeytinyağı Ne İşe Yarar?

 

İncir kürü doğurganlığı arttırır mı sorusunun, gerek Türkiye'de bilinen ve deneyimlenen gerekse yurt dışında pek çok kaynakta dile getirilen olumlu sonuçları vardır.

 

İncir kürü yumurta büyütürmü kadınlar kulübü gibi platformlarında en çok dile getirilen sorulardan birisidir. Ya da benzer minvalde, incir kürü yumurta sayısını arttırır mı, incir kürü yumurta çatlatır mı, incir kürü yumurta kalitesini arttırır mı şeklinde bebek sahibi olmak isteyenlerin yakinen ilgilendiği faydaları merak edilmektedir.

 

İncirde bulunan yüksek demir ve çinkonun yumurtalama kalitesini arttırdığına dair çalışmalar mevcuttur. Yine çinko ve kalsiyumun erkek spermlerinin hareketliliğini ve sayısını arttırdığını bazı araştırmalar göstermektedir.

Bunun yanı sıra zeytinyağının, rahim içi kalınlığı düzenlediği belirtilmekte, ayrıca zeytinyağının kadın yumurtalarının dış zarında muhtemel iltihaplanmaları onarabildiği de yine araştırmalar neticesinde gözlemlenmektedir.

Netice olarak; incir kürü hamilelik için alternatif tıp tedavisi olarak tercih edilebilir ve düzenli kullanılabilir sonucuna ulaşılmaktadır.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR