FONKSİYONEL PAKETLER
₺112,00 KDV Dahil
₺140,00 KDV Dahil

 

 

FONKSİYONEL PAKETLER

Hayatımıza etki eden bir sürü uyaran varken son zamanların en kıymetli hususlarından biri oldu, sade yaşam ya da minimalizm. Hayatımızı kolaylaştıran tüm detaylar hepimiz için çok önemli hale geldi. Sadelikteki basitliği ararken aynı zamanda da günlük hayatta kullanageldiğimiz eşyaların fonksiyonelliği hiç olmadığı kadar önem arz etmeye başladı. Öyle ki; gündelik hayatımızda yer işgal eden her bir malzemenin bir sorunu çözmesi ya da bir derde deva olabilecek fonksiyonellikte olması gerekiyor. Egeye Dönüş ailesi olarak uzun yıllardır doğal, yöresel ve nitelikli gıdayı sizlere ulaştırıyoruz. Bu kadarla kalmayıp aynı zamanda gıdayı koruma, israfın önüne geçme gibi misyonlarımızı da elimizden geldiği kadar icra etmeye çalışıyoruz. Bu kategoride inceleyeceğiniz ürünlerin tamamı işte bu misyon çerçevesinde gıdanın doğru saklanması, taşınabilir olması ve israfının önüne geçmek için özel tasarlanmış paketlerde sizlere ulaşıyor.

 

Gıda İsrafı Ne Demektir?

Hayatımızın devamına vesile olan en kıymetli argümanlardan biri ve olmazsa olmazı gıdalardır. Özellikle de natürel gıdalar. Gözümüz gibi bakmamız gereken bu hayati argümanlara sırt çevirip kıymetlerini bilmezsek onları kaybederiz, sağlığımızı kaybederiz. Tüketilmesi ya da kullanılması için üretilen her gıda malzemesi eğer amacı dışında sarf ediliyor, bozuluyor, çürüyor ve atılıyorsa gıda israfının tam ortasındayız demektir. Hiçbir gıda malzemesi bozulmayı ve çürümeyi, hele hele atılmayı hak etmiyor. Özellikle günümüzde, bu kıvama gelen gıdaları değerlendirecek o kadar alan varken elimizi taşın altına koymalıyız.

 

Gıda İsrafının Önüne Geçmek İçin Ne Yapılabilir?

Öncelikle alışverişlerimizde ihtiyaç kadar satın alma prensibini hayatımıza adapte etmemiz lazım. Bittikçe almak, tükendikçe kileri doldurmak. Ola ki artan ve bozulmaya ya da çürümeye yüz tutan gıdalarla karşılaşmaya başladık. Hemen salamura, konserve, kurutma ya da kompost gibi tekniklerle gıda israfının önüne geçebiliriz.

 

Gıdaları Saklama Yöntemleri Nelerdir?

Gıda israfının önüne geçmesi mevzuunda bahsettiğimiz gibi aynı zamanda gıdaların saklanmasında da en kritik metotlar kurutma, salamura, konserve yöntemleridir.

Fonksiyonel paketler kategorimizde yer alan ürünlerin tamamı kurutulmuş; dolayısıyla doğru saklama tekniğine uygun üretilmiş gıdalardır. Tabi ki bu gıdaları uygun bir ambalajda muhafaza etmek en az uygun üretim tekniğini kullanmak kadar önem arz eder.

 

Sağlıklı Saklama Kabı Nasıl Olmalı?

En sağlıklı saklama kabı, gıdayla temasında herhangi bir sıkıntı oluşturmayan saklama kabıdır. Birçok farklı materyalden teşekkül edebilir. Cam, toprak, plastik, kâğıt, maden. Yeter ki gıdayla teması uygun olsun.

 

Gıda Taşıma Torbası Nedir?

Bu başlığı okuduğumuzda akla ilk gelen; dondurulmuş gıda taşıma poşetleri olabilir. Ama fonksiyonel paketlerimizde olduğu gibi kurutulmuş gıdalar için de mühim olan husus; gıdayla teması uygun taşıma kaplarıdır. Kilitli plastik ambalajlar, kurutulmuş gıdayı saklamanın ve taşımanın en ergonomik çözümüdür.

 

Kilitli Plastik Poşet Nedir?

Çok basitçe anlatmak gerekirse, içerisindeki gıda malzemesinin havayla temasını kesen, kilidi sayesinde ambalajın açılıp paketin dağılmasını engelleyen özel bir gıda ambalajıdır. Kilitli plastik ambalajlardaki ürünlerin hem ömürleri uzun olur hem de şekilleri ve formları muhafaza edilmiş olur.

 

Kavanoz Görünümlü Kilitli Poşet

Buraya kadar bahsi geçen mevzular genel itibariyle gıdayı koruma, saklama ve taşımanın aslı ve esasına ilişkin konulardı. Bir de bunlara estetik kaygılar girdiğinde gıda ambalaj endüstrisinin geldiği nokta bu ambalajları daha fonksiyonel bir eşiğe taşıyor. Neden mi? Çünkü ihtiyaçlar listesine bu ambalajlar özelinde tasarım, şık görüntü, sunum gibi estetik gereksinimler de girdi. Fonksiyonel gıdaların sergilendiği, saklandığı ve taşındığı kilitli poşetler bir basamak daha gelişerek, daha işlevsel olan kavanoz görünümlü kilitli poşetlere doğru evrilmeye başladı.

Hayatı kolaylaştıran detaylardan bahsetmiştik ya; işte fonksiyonel paketler tam da bu noktada devreye giriyor. Gıdayla teması uygun, esnek, yer kaplamayan, yıkandıktan sonra tekrar tekrar kullanılabilen, ağzındaki kilit sayesinde hava almayan, kavanoz şeklindeki formu ve tasarımıyla şık bir görüntü sunan fonksiyonel paketler hayatınızı kolaylaştıracak.    

 

Fonksiyonel Paketlerde Hangi Ürünler Var?

Acı süs biberi, adaçayı, ananas kurusu, bilye kekik, çilek kurusu, çubuk tarçın, defne yaprağı, dilin cennet hurması, dilim taze incir, domates kurusu, dut kurusu, elma kurusu, erik kurusu, gül kurusu, hibisküs, ıhlamur, kuru incir, kuru kayısı, kuru üzüm, lavanta, limon kurusu, mandalina kurusu, papatya, rezene, şeftali kurusu, tarhana, yeşil çay, zeytin yaprağı. Meyve ve sebze kurularında oluşan bu doğal gıdaların tamamı ağzı kilitli şeffaf paketlerde, kavanoz görünümlü poşetlerde size ulaşıyor. Nostaljik kavanoz şeklindeki bu paketler kilerinizde, dolabınızda, çekmecenizde dahası gıdayı sakladığınız ve taşıdığınız her yerde size fonksiyonel bir çözüm sunacak.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR