Bilye Kekik 30 Gr.
dogal-kurutulmus-bilye-kekik-kilitli-poset

Bilye Kekik 30 Gr.

Fiyat : ₺80,00(KDV Dahil)
:

Net: 30 Gr.

 

İçindekiler: Kekik

 

 

Kavanoz Görünümlü Kilitli Doypack

Fonksiyonel Paket Nedir ve Avantajları Neler?

Gıda dostu ambalajların en yeni ve en karizmatik üyeleri, artık Egeye Dönüş ile size daha yakın.

Fonksiyonel paketler, nostaljik kavanoz görünümü ile ergonomik yapısı ve kolay taşınması gibi avantajları bir arada sunuyor.

En temel özellikleri, sağlıklı olması ve gıdaya uygun olması olsa da; görünümü ve yapısı sayesinde, bizlere düzenleme, kolay taşıma ve sağlıklı beslenme gibi olanaklar sunar.

Avantajları arasında en önemlisi, havayla temasının kesilmesiyle birlikte gıdaların uzun süre taze kalmasını sağlamasıdır.

Esnek ve hafif yapısıyla, taşımada çok büyük kolaylıklar sağladığı, kullanıcılar tarafından bildirilmiştir.

Okul, iş, spor, seyahat, vb. tüm çantaların vazgeçilmez birer parçası olmuşlardır.

Diyet yapan kişilerin olmazsa olmazı ara öğünler, kavanoz görünümlü kilitli poşetler sayesinde her an el altında bulunabilir, böylece sağlıklı beslenme düzeninize kolayca devam edebilirsiniz.     

Buzdolaplarının kısıtlı iç hacimlerinin, en verimli şekilde kullanılması gerekir. Kavanoz görünümlü kilitli poşetler, dolap içi düzenlemede, üstüne düşenin en iyisini yapmaktadır.

Özellikle buzdolabında bulunması gereken baharat, bitki çayı, meyve kurusu vb. ürünlerin, her zamankinden az yer kaplayarak, düzenli şekilde buzdolabında durması, görenleri mest edecektir.

 

 

Bilye Kekik Faydaları Nelerdir?

 Top kekik faydaları nelerdir diye araştırırken, aslında tıbbi kekik bitkisinin içerdiği zengin bileşenler sayesinde, yıllardır farmakoloji veya farmakognozi alanında araştırmalara konu olduğunu da belirtmek gerekir.

Nane ailesine bağlı olan kekik otunun, B, K ve C vitaminleri ve folik asit bakımından zengin olduğu gözlemlenmiştir.

İçerdiği karvakrol bileşeni sayesinde, ciddi bir antibakteriyel ve antiviral özelliği ile birçok solunum yolu enfeksiyonuna karşı kullanılan ilaçlarda, hammadde olarak kullanıldığı bilinir.

 Kekik otunun mide problemlerine olan olumlu etkisi ise toplumda kabul görmüş ve hatta kekik suyu, yöresel ve geleneksel bir tedavi aracı olarak halâ kullanılmaktadır

Kadim bir şifa kaynağı olan kekik, değerli ve kabul görmüş bir bitkidir.

 

 

Bilye Kekik Nasıl Kullanılır?

 

Top Kekik Çayı

 Kurutulmuş kekik, içerdiği karvakrol sayesinde, özellikle kuru öksürük ve boğaz ağrılarında ilk akla gelen bitkidir. Bilye kekik çayının kendine has kokusu, su ile buluştuğunda çıkan dumanı ile sizi rahatlatmaya başlar ve şifanın kokusudur bu.

 

Bilye Kekik Çayı Nasıl Yapılır?

1 fincan sıcak suya, ilave edilen 1 tatlı kaşığı bilye kekik, demlenmesi için beklenir.

Demlendikten sonra süzerek tüketebilir ya da süzmeden, çayı ile birlikte, kekik tanelerini de yiyerek şifayı katlayabilirsiniz.

 

Bilye Kekik Çayı Faydaları

Kuru öksürük, boğaz iltihapları, solunum yolu rahatsızlıklarının tedavi süresince kullanıldığında, iyileşme süresini hızlandırdığı gözlemlenmiştir.

Hazımsızlık ve sindirim ile ilgili problemlerde, kuru kekik çayının yararı kısa sürede etki edecek kadar kuvvetlidir. Kullanıcılar; mide bulantısı, üşütme, karın ağrısı gibi semptomlarla karşılaştığında kekik ürünlerine sarılır.

Özellikle, Nazilli ve civar yörelerde yaygın kullanılan kekik suyu, mide ve bağırsak ile ilgili sorunlarda, öncelikli tedavi amaçlı kullanılır.

 

Et Marinesinde Bilye Kekik

 Et ve tavuk marinelerinde, ete ve tavuğa kattığı aroma ve lezzetten ötürü, bilye kekik, mutfakların vazgeçilmezi olmuştur.

Top kekik baharatı, gurme lezzetlere kapı araladığından; gurme baharatlar sınıfında yer alır.

Yüksek rayihasını içinde saklı tutan kuru top kekik, öğütüldükçe ve ufalandıkça içindeki saklı lezzet açığa çıkarak, ilave olduğu karışımı yüksek mertebelere çıkarır.

 

Zeytinyağlı Kekik

Soğuk mezelere, kahvaltılık tatlara, zeytinlere ve salatalara çok yakışan iki unsur vardır; zeytinyağı ve bilye kekik.

1 su bardağı zeytinyağının içinde, adeta demlenen ve lezzetini salıveren 2 yemek kaşığı bilye kekik; gurme bir sos olarak tezgahlarda sürekli bulunmalı ve her yemek, kahvaltı ve atıştırmalık organizasyonda kullanılmalıdır.

Birbirlerine aktardıkları yüksek lezzetler; bu iki şifa deposu gıdayı vazgeçilmez kılar. Zeytinyağının yanında her tarifte bulunması, var olan lezzeti yukarılara taşıyacaktır.

  

 

Bilye Kekik Uygun Fiyatlı Satın Almak İsterseniz;

Egeye Dönüş, top kekik fiyatlarına özel indirimler ve dönem dönem yaptığı kampanyalarla kaçırılmayacak bilye kekik fiyat fırsatları sunuyor.

Siz de bilye kekik nerede satılır diye merak ediyorsanız, dağ kekik fiyatlarına indirimli şekilde ulaşmak ve bilye kekik satın almak isterseniz, Egeye Dönüş sosyal medya hesaplarını takip edin.

Web sitemizde yer alan e-bülten abonelik formunu doldurarak, kuru kekik fiyatları ile ilgili indirim ve kampanyalardan haberdar olun.

 

 

SAĞLIK BEYANI UYARISI

  Ürünlerimizin hiçbiri ilgili mevzuat gereğince internetten satışı mümkün olmayan tıbbî cihazlar veya ilaç niteliğinde değildir.

Web sitemizde bitkisel destek ürünleriyle ilgili endikasyon veya hastalık adı belirterek, sağlık beyanı ve tanıtımı yapılmamaktadır.

 Ürünlerimizle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için [email protected] mail adresimize ya da 0 530 832 53 43 numaralı Whatsapp Destek Hattımıza mesaj atabilirsiniz.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR