Menderes Fincan
menderes-fincan-el-yapimi-seramik-fincan

Menderes Fincan

Fiyat : ₺300,00(KDV Dahil)
:

İç Hacim: 110 Ml.

Ortalama 1 çay bardağı ölçüsündedir.

MENDERES DESENLİ

TÜRK KAHVESİ FİNCANI

 

Menderes Ne Demektir?

 

Hepimizin orta okul coğrafya derslerinden öğrendiği bir kavram var; Menderes. Teknik anlamda, ovadan geçen bir akarsuyun yükselti olmaması sebebiyle tabiri caizse toprakları dolaşa dolaşa "S" harfi gibi kıvrılarak yolunu bulmasını anlatır.

 

 

 

Sadece coğrafi bir kavram gibi görünse de asırlardır Ege coğrafyasının yetiştirdiği tüm lezzetlerin kaynağı ve can suyudur. Antik Yunan eserlerinde bile bu yaşam kaynağı işlenmiştir. 

 

 

 

 

Koca bir tarihin yaşadığı coğrafyaya saygısını yansıtması, eserlerinde yer vermesi hatta yaşamının içine dahil etmesi onun ne kadar hayati olduğunu vurgulamak için en güzel göstergelerden biridir.

 

Bu gerekçe bizi harekete geçirdi ve neredeyse hepimizin, hayatında her gün, belki de en az bir kere uzandığı kahve fincanlarına bu motifi işledik.

 

Elinizdeki fincanın diğer Türk Kahvesi Fincanlarından bir kaç farklı özelliği var;

 

Elbette en büyüğü binlerce yıllık bir kültürü üstünde barındırması olsa da bu dokunun duygusunu yansıtabilmek adına, tamamen elle şekillendirilmiş ve boyanmış olmasıdır.

 

Tam anlamıyla üzerinde sanatçının parmak izi, damla damla emeği bulunmaktadır.

 

Her fincan kendine münhasırdır. Fabrikasyon olmayan, insan elinin ve gözünün mahsulü olan her tane diğerinden çok küçük farklılıklar içerir.

 

Aldığınız her Egeye Dönüş ürünü gibi bu fincanlar da canlıdır, bir hikaye barındırır ve doğaldır.

 

 

 

Uzun süreli kullanım için elinizde yıkayınız. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR