Kuru İncir Reçeli
Kuru İncir Reçeli
Kuru İncir Reçeli
kuru-incir-receli-yoresel-ev-yapimi-dogal
Kuru İncir Reçeli
Kuru İncir Reçeli - Yöresel Reçeller
Kuru İncir Reçeli - Yöresel Reçeller
Kuru İncir Reçeli - Yöresel Reçeller - Ev Yapımı Kuru İncir Reçeli

Kuru İncir Reçeli

Fiyat : ₺150,00(KDV Dahil)
:

Net: 450 Gr.

 

İçerikte su, pancar şekeri, kuru incir ve eser miktarda limon tuzu kullanılmıştır.

 

  

Malum, Türkiye’nin incir başkenti, Aydın’ın Nazilli ilçesidir.

Tazesiyle, kurusuyla, hamıyla, butik bir lezzet olan incir, neredeyse herkesin aradığı bir lezzettir.

 Kuru incir ise şifalı çekirdekleri, ballı içeriğiyle tam bir enerji deposudur.

 İşte bu leziz tat, sadece sezonunda değil, 4 mevsim sizinle birlikte olsun diye; dilimlendi, kaynatıldı ve reçel kıvamına geldi.

 Hafif pekmezimsi tat ve kıvamıyla, kahvaltı haricinde, turta gibi tariflerde de rahatlıkla kullanabileceğiniz kuru incir reçeli, sizleri bekliyor.

 

 

 1 Kilo Kuru İncir Reçeline Ne Kadar Şeker Konur?

Konu incir olunca, yeşil incir reçelinde olduğu gibi; kuru incir reçelinde de farklı isimlere ve usullere rastlanıyor.

 Adana usulü kuru incir reçeli nasıl yapılır, köy usulü kuru incir reçeli nasıl yapılır, Hatay usulü incir reçeli nasıl yapılır, cevizli incir reçeli nasıl yapılır gibi sorular başlıca usul ve çeşitleri bize göstermektedir.

Yapımında farklılıklar olsa da, sonuçta meydana gelen şaheser, çok sevilen sağlıklı reçellerdendir.

Ballı ve tatlı bir yapıya sahip olan incir meyvesinin, reçelinde kullanılan şeker oranı, genel reçellere göre daha düşüktür. Kişiden kişiye değişkenlik gösteren bu ölçü, çoğu kişi tarafından 1’e - ½ (yarım) olarak belirlenmiştir.

 

 

İncir Reçeli Ne Kadar Sürede Pişer?

 Yıkandıktan ve tamamen kuruduktan sonra, incirlerin sapları temizlenir. Küçük küçük doğrandıktan sonra, şeker ile birlikte beklemeye başlar. Bu sayede, mevcut suyunu salıp; şekerin erimesini sağlayacaktır.

Diğer reçeller ile farklılık gösterdiği bir husus, yapımında eser miktarda su kullanılmasıdır. Kuru bir meyve olan kuru incir, içinde su barındırmadığı için, reçelin kıvamının istenilen hale gelmesinde suya ihtiyaç duyulur.

Kaynamadan 3 - 4 saat önce, şeker, incir parçaları ve biraz su, bir kapta bekletilir.

 Yüksek ateşte kaynamaya başlayan kuru incir reçeli, bir taşım kaynadıktan sonra, hafif kısık ateşe geçer.

Cevizli incir reçeli, tercih etmek isterseniz, bu aşamada, kaynamakta olan reçelin içine cevizler ilave edilir. Cevizli kuru incir reçeli, sevilen ve yaygın olarak tüketilen reçel türlerindendir.

 40 - 45 dakika kısık ateşte, kaynamasına devam eden kuru incir reçeli, kıvamı istenilen seviyeye geldiğinde ocaktan alınır.

Kaynama devam ederken, bitmesine 5 – 10 dakika kala, eser miktarda limon tuzu ilave edilir. Şekerlenmemesine ve sapasağlam bir şekilde uzun süre bozulmamasına yardımcı olduğu gözlemlenmiştir.

Kaynadıktan sonra kavanozlara alınıp, kapatılıp ters çevrilir.

Sıcaklıkla vakum vazifesi yapan kavanoz kapakları, reçelin hava ile temasını keser. Bu sayede kapağı açılmayan kuru incir reçeli, en az 2 yıl bozulmadan kalabilir.

Yeni kapakların kullanılması, vakumun daha sağlıklı olmasını sağlar.

Kapağı açılan kavanozların ise, 10-15 gün içerisinde tüketilmesi önerilmektedir. Bu süre boyunca reçellerin, buzdolabında muhafaza edilmesi gerekir.

Egeye Dönüş ailesinin en sevilenlerinden, lezzetli, rengârenk ev yapımı reçeller; sizleri reçel yapmanın maddi ve fiziki yüklerinden kurtararak, istediğiniz her an muazzam lezzetlere ulaşabilmenizi sağlıyor.

Sadece pancar şekeri, meyve ve eser miktarda limon tuzu içeren ev yapımı reçeller, uygun saklama koşulları sağlandığında, iki yıla kadar sapasağlam kalabiliyor.

 Kuru incir reçeli ve diğer tüm reçellerde, kavanozlar yaklaşık olarak 450 gram reçel içermektedir.  

Kahvaltı sofralarındaki tatlı ihtiyacını karşılayabilecek olan reçeller, birçok sürülebilir gıdaya alternatif olacaktır.

En önemli özelliklerinden biri de %65-75 oranında meyveye sahip olmalarıdır.

Bu oran kuru incir reçelinde, %80-85 seviyelerine kadar çıkmaktadır. 

 

 

Kuru İncir Reçeli Uygun Fiyatlı Satın Almak İsterseniz;

Egeye Dönüş, kuru incir reçeli fiyatına özel indirimler ve dönem dönem yaptığı kampanyalarla kaçırılmayacak kuru incir reçeli fiyat fırsatları sunuyor.

Siz de kuru incir reçel fiyatlarına indirimli şekilde ulaşmak ve ev yapımı reçel satın almak isterseniz, Egeye Dönüş sosyal medya hesaplarını takip edin.

Web sitemizde yer alan e-bülten abonelik formunu doldurarak, toptan kuru incir reçeli fiyatı ile ilgili indirim ve kampanyalardan haberdar olun.

 

 

 

Koruyucu, yapay tatlandırıcı ve aroma içermez.

 

kuru incir reçeli besin değeri

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR