Kuru İncir-Jumbo (500 Gr.)
Kuru İncir-Jumbo (500 Gr.)
Kuru İncir-Jumbo (500 Gr.)
Jumbo Kuru İncir - 500 Gr.

Net: 500 Gr.

>> SINIRLI SAYIDA ÜRETİM <<

 

Tek lokmaya sığmayan lezzet...

Özenle seçilen kuru incirler hiçbir koruyucu, kimyasal içermeden size ulaşıyor.

Jumbo kuru incirler, dalında kuruyan en iri boy incirler olup; ince bir işçilikle tek tek seçilip kilitli ambalaja giriyor. 

 

 

Kuru İncirin Faydaları Nelerdir?

Kuru incirin kaç kalori olduğu çok merak ediliyor. 1 adet kuru incir 45-50 kalori civarındadır. İncir besin değeri olarak, yüksek miktarda lif, vitamin, mineral ve antioksidan içerir. Hem taze hem de kuru olarak tüketildiğinde, yüksek miktarda sağlığa faydası bulunur. Yaşlanma karşıtı özelliklere sahip olduğunu ve hücre yenilenmesine yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.

Yaklaşık 3-4 kuru incir tükettiğinizde; günlük kalsiyum, demir, magnezyum ve fosfor ihtiyacınızın belli bir yüzdesini karşılayabilirsiniz. Ayrıca lifli yapısı nedeniyle mide ve bağırsak dostudur. Genel olarak halk arasında, kuru incir kabızlığa iyi gelir şeklindeki kadim bilgi doğrudur. Kabızlık ve basur gibi sindirim sorunlarını önlemek için düzenli olarak yenilmesi önerilir.

Ayrıca incir zeytinyağı, Ege insanının yüzyıllardır düzenli olarak tükettiği ve sağlıklı yaşamasına katkı sağlayan daha da muhteşem bir besindir.

 

 

Dağ İnciri İle Bahçe İnciri Arasındaki Fark Nedir?

Her zaman kuru incirin faydalarından bahsedilir ki, lezzetli kuru incirin faydaları gerçekten de sayılamayacak kadar geniştir. Türkiye'nin en önemli incir üretim merkezlerinden biri olan Nazilli’nin incir çeşitleri arasında, sarı lop ve bardacık incir, kendine has şekerli yapıya sahip olan incirler arasında en popüler olanlarıdır.

Nazilli dağlarında yetişen kuru incirlerin, sulak bahçelerde yetişenlerden daha lezzetli olduğu söylenir. Derin denizlerdeki beyaz inciler kadar değerli olan, dağların yükseklerinden özenle toplanan ve göz bebeği gibi bakılan kuru incirin üretim aşamaları çok ince bir takip gerektirir.

Kurutulmuş incirin faydalarını kaybetmemek adına, doğal koşullar korunarak, hiçbir katkı maddesi veya kimyasal kullanılmadan elde edilmektedir. Taze incirin kurutulması neticesinden elde edilen kuru incirler, tek tek incelenir, sağlam olanları, boyutuna ve kalitesine göre ayrıştırılır. Jumbo kuru incir, en iri ve yüksek kalite olanlardan oluşan seçmece bir gruptur. Sınırlı sayıda elde edilir.

 

 

İncir Nasıl Kurutulur Güneşte?

İncirler hasat edildikten sonra, doğrudan güneşte bırakılır ve doğal yöntemlerle kurutulur. Bu nedenle içindeki tüm besin değerleri ve tedavi edici özellikleri korunur.

Ağustos ayındaki sıcaklık değişimlerine göre, bağ ve bahçeler, incir için çalışma alanlarıdır. Gün içinde güneşten faydalanmak üzere sergilere serilen incirler; her gece kapalı alana getirilir, sabah ise açık alana döndürülür. Manuel kontrol, ters çevirme vb. kuru incir yapım aşamalarını görme şansınız varsa evde kuru incir nasıl yapılır sorularına cevap bulabilir ve kuru incir fiyatını belirlemenin zahmetli sürecine şahit olabilirsiniz.

Kuru inciri ile tanınan Nazilli, her yıl incir fiyatlarının nabzını tutuyor. Muhtemelen yöre halkı da doğal kuru incir ve tabii ki ilaçlanmamış, kaliteli kuru incir seçimi konusunda hassastır. Kuru inciri seven herkesin, kuru incir mevsimi beklentisiyle her yıl incir satın almak için tercih ettiği bir incirci amcası ya da teyzesi vardır.

 

 

İncir Mevsimi Ne Zaman?

İncir, incir ağacında yetişen bir meyvedir. İncirin çiçekli olup olmadığı merak edilen sorulardan biridir, burada incir ağaçlarının çiçeklerinin olmadığı yanıtını verelim. Taze incir almak için ağustos ve eylül aylarını beklemek gerekiyor. Ancak kurutulmuş incir mevsimi, eylül ayı itibari ile başlar ve dalında kurumuş buruk incirleri ve biraz daha uzun sürede tek tek elde işlenmiş kurutulmuş ballı incirleri kolayca alabilirsiniz.

 

 

7 Zeytin Ve 1 İncir Nedir?

Kutsal kitabımızda da adı geçen bu meyvelerin, Japon bilim adamları tarafından da incelendiği ve özellikle kilo kontrolü için faydalı olduğu tespit edilmiştir. 21 gün boyunca düzenli olarak 1 adet doğal kuru incir ve 7 adet zeytin yediğinizde, kilo yönetimine fayda sağladığı gösterilmiştir.

 

 

En İyi Kuru İncir Nereden Alınır?

Lezzetli kuru incirin adresi Nazilli incirinin, en doğal haline, en güvenilir marka olan Egeye Dönüş’ten ulaşabileceğinizi biliyorsunuz. Egeye Dönüş, birbirinden kaliteli kuru incir çeşitleri ve kuru incir kilo fiyatları ile sizlere en güzel seçenekleri sunmaktadır. Her bir tanesi kendi başına lezzet bombası olan kurutulmuş incirleri farklı alternatif halinde değerlendirmek isterseniz, kuru incirli tariflere buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Kuru incir besin değeri

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR