Kuru İncir-Dağ İncisi (1 Kg.)
Kuru İncir-Dağ İncisi (1 Kg.)
Kuru İncir-Dağ İncisi (1 Kg.)
kuru-incir-dag-inciri-dogal-kurutulmus
Kuru İncir-Dağ İncisi (1 Kg.)
Kuru İncir - Doğal ve Katkısız Dağ İnciri - İnce Kabuklu Aydın Kuru İncir

Kuru İncir-Dağ İncisi (1 Kg.)

Fiyat : ₺550,00(KDV Dahil)
:

Net: 1 Kg.

Kuru İncirin Faydaları Nelerdir?

Kuru incir kaç kaloridir hususu çok merak edilir. Diyebiliriz ki; bir kuru incirin kalorisi yaklaşık 45-50 kaloridir. İncirin besin değerleri içerisinde bolca lif, vitamin, mineral ve antioksidan vardır. Sağlığa faydası ise; hem taze halde hem de kuru halde tüketildiğinde oldukça yüksektir. Hücre yenilenmesine olan katkısı ile yaşlanma karşıtıdır diyebiliriz. Yaklaşık 3-4 adet kuru incir tüketildiğinde; günlük kalsiyum, demir, magnezyum ve fosfor ihtiyacının belli bir oranı karşılanmış olur. Ayrıca sahip olduğu lifli yapısı dolayısıyla bağırsak ve mide dostudur. Halk arasında; kuru incir kabızlığa iyi gelir kadim bilgisi doğrudur ve kabızlık, basur ve diğer sindirim problemlerine karşı düzenli tüketilmesi önerilir.

Buna ek olarak çok daha mucizevi bir besin olan incir zeytinyağı kürü, Ege halkının yüzyıllardır düzenli tükettiği ve sağlıklı ömrüne katkı sağladığı bir besindir.

 

 

Dağ İnciri ile Ova İnciri Arasındaki Fark Nedir?

Kuru incirin faydaları ve lezzetli kuru incir arayışı her zaman dile getirilen bir husustur. Türkiye’nin en önemli incir üretimi merkezlerinden birisi olan Nazilli’nin incir çeşitlerinden, sarı lop ve bardacık türleri en çok tercih edilen, kendinden şekerli yapısı ile en beğenilen incirlerdendir. Nazilli dağlarında yetişen, çok fazla sulanmadan büyüyen kuru incirlerin tadının, ovadakilere göre daha lezzetli olduğu söylenir eskiden beri. Okyanus derinliklerinden çıkan beyaz inci nasıl kıymetli ise dağların yüksek yerlerinden zahmetle toplanarak, göz bebeği gibi bakımı yapılan kuru incirin üretim aşamaları da oldukça ince bir takip gerektirir. Dolayısıyla doğal şartları korunarak, katkı ve kimyasal kullanmadan kurutulmuş incirler de, dağ incisi olarak adlandırılmayı hak ediyor.

 

 

İncir Nasıl Kurutulur, İncir Kurusu Nasıl Yapılır, Kurutulmuş İncir Nasıl Elde Edilir?

Dalında kuruyan incirler toplandıktan sonra; doğrudan güneşe serilip, doğal yöntemlerle kurumaya bırakılır. Böylelikle içindeki tüm sıhhî ve şifaî özellikler muhafaza edilmiş olur. Bağ ve bahçelerde incir işçiliği dönemi olan Ağustos ayının sıcaklık değişimine göre; gündüz serilen incirler, her akşam kapalı bir alana alınıp; sabah tekrar açık alana taşınır. Tek tek elle kontrol edilerek, alt üst çevrilmesi vb. kuru incir üretim aşamalarını görebilme fırsatınız olursa, evde incir kurusu nasıl yapılır sorusuna cevap bulabilir ve kuru incir fiyatlarını belirleyen zahmetli sürece şahit olabilirsiniz.

 

Kurutulmuş inciri ile meşhur Nazilli, her yıl incir fiyatlarının nabzını tutar. Yerli halkın da doğal kurutulmuş incir ve tabi ilaçsız kuru incir seçiminde hassas davrandığını söyleyebiliriz. Kurutulmuş incir seven herkesin, tercih ettiği bir incirci amca veya incirci teyzesi vardır ve her yıl onun elde ettiği mahsül için, kuru incir sezonu dört gözle beklenir.

 

 

İncir Sezonu Ne Zaman?

İncir, Ficus Carica ağacında büyüyen bir meyvedir. İncirin çiçeği olur mu en çok merak edilen sorular arasındadır ve incir ağacının çiçeği olmadığını buradan cevaplamış olalım. Taze incire kavuşmak için Ağustos ve Eylül aylarını beklemek gerekir. Bununla birlikte, kuru incir sezonu Eylül ayı ortası gibi başlar ve dalında kuruyan buruk incir ve biraz kuruduktan sonra serilerek kurutulmaya devam edilen ballı incirlere, tüm yıl boyunca kolayca erişebilirsiniz.

 

 

7 Zeytin 1 İncir Nedir?

Kutsal kitabımızda da anılan bu meyveler, Japon bilim adamları tarafından da araştırılmış ve özellikle kilo kontrolünde fayda sağladığı görülmüştür. Doğal kurutulmuş 1 adet kuru incir ve 7 adet zeytini, 21 gün boyunca düzenli tükettiğinizde; kilo kontrolüne fayda sağladığı belirtilmektedir.

 

 

Doğal Kuru İncirin Doğru Adresi Neresidir?

Kuru incir deyince akla gelen Aydın incirinin, en temiz ve doğal haline nereden ulaşabileceğinizi artık biliyorsunuz. Egeye Dönüş, kuru incir çeşitleri ve ulaşılabilir kuru incir fiyatları ile sizlere en güzel seçenekleri sunmaktadır. Kuru İnciri çay veya kahve yanına keyifle tüketebileceğiniz gibi; birbirinden lezzetli kuru incirli sağlıklı tariflere buradan  ulaşabilirsiniz.

 

İncirlerimiz, hiçbir kimyasal koruyucu işleme tâbi tutulmadan, en naturel hâliyle sizlere ulaşır.

 

 

 

Kuru incir besin değeri

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR