Zeytin Yaprağı
Zeytin Yaprağı
Zeytin Yaprağı
zeytin-yapragi-bitki-cayi
Zeytin Yaprağı
Zeytin Yaprağı
Zeytin Yaprağı
Zeytin Yaprağı

Zeytin Yaprağı

Fiyat : ₺50,00(KDV Dahil)
:

Net: 50 Gr.

 

İçindekiler: Zeytin Yaprağı

  

Zeytin Yaprağı Çayı Hangi Hastalığa İyi Gelir?

Zeytin ağacının sadece meyvesi ve meyvesinden elde edilen yağı değil, aynı zamanda yaprağı da insan sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Zeytin yaprağı, yüzyıllardan beri zeytin ağacının yetiştiği coğrafyalarda, geleneksel tedavide ilaç olarak kullanılmıştır ve kullanılmaktadır.

 Günümüzde de, zeytin yaprağının sağlık açısından faydalarını gösteren birçok bilimsel çalışma mevcuttur.

 Kan basıncını düzenleyici etkisi sayesinde, damar tıkanıklığı ve tansiyon gibi kalp - damar hastalıklarının tedavisine yardımcı olmak için kullanılır.

Vücut direncini güçlendirerek, hastalıklara karşı savaştığı da gözlemlenmiştir.

 

  

Zeytin Yaprağı Neye İyi Gelir?

Zeytin yaprağının bileşiminde birçok fenolik bileşen bulunmaktadır.

 Zeytin yaprağının ekstraktlarında tanımlanan, en çok bilinen fenolik bileşikler; oleuropein, hidroksitirozol, verbaskozid, apigenin 7-glukozid ve luteolin 7-glukoziddir.

 Bu fenolik bileşenler dünya çapında bilim insanlarının ilgisini uyandırmakta, yapılan deneyler sonucunda, sağlık açısından yararları rapor edilmektedir.

Bu açıdan bilimsel birçok çalışmaya konu olan zeytin yaprağı, yorgunluk belirtisi gösterildiğinde, alerjen ve ateşli hastalık belirtilerinde, tedaviye ek olarak kullanıldığında, fayda sağladığı gözlemlenmiştir.

  

Zeytin Yaprağında Hangi Vitaminler Var?

Alzheimer ve parkinson gibi nörolojik hastalıklarda, tedaviye alternatif olarak kullanılması halinde, sinir hücrelerini koruduğu gözlemlenmiştir.

E ve C vitaminlerinin olumlu etki ettiği bilinen, kalp damar rahatsızlıklarının tedavisine destek olduğu belirtilmektedir.

Antioksidan özelliği sayesinde hücrelerde oluşabilecek genetik hasar ya da bozulmalara karşı koruyucu etkisi olduğu, zeytin üzerine yapılan araştırmalarda karışımıza çıkan neticelerdendir.

  

  Zeytin Yaprağı Çayı Tansiyonu Yükseltir Mi?

Zeytin yaprağı, zeytin ağacının fenolik maddelerinin en yoğun olduğu kısımdır. Bilimsel çalışmalara konu olan zeytin yaprağının içeriğinde bulunan faydalı özütü sayesinde; tansiyon düşürücü, iltihap giderici, kolesterol düşürücü gibi etkilere sahip olduğu yapılan deneylerde belirlenmiştir.

  

Zeytin Yaprağı Çayı Kolesterole İyi Gelir Mi?

Kötü kolesterol ve tansiyonu düşürdüğü şeklindeki neticeleri, yapılan deneyler sonucunda belirlenen zeytin yaprağı çayının; enfeksiyon engelleyici özelliğinin de bulunduğu belirlenmiştir.

 

Zeytin Yaprağı İle Zayıflanır Mı?

Tokluk hissi verdiği kullananlar tarafından aktarıldığından, kilo kaybına olumlu etkisi bulunur diyebiliriz. Tabi ki, doğru bir diyet ve düzenli uygulamalar ile memnun kalınacak neticelerin alınmasının daha çok mümkün olduğunu belirtmekte fayda vardır.

 

 

Zeytin Yaprağı Çayı Ne Zaman İçilmeli?

Aç ya da tok karnına içilmesi gibi bir bilimsel şartının bulunmaması ve her öğün ve zaman diliminde kullanılması gibi özellikler; zeytin yaprağı çayını, kullanıcılar arasında favori bitki çaylarından yapar.

Günde 1 fincan zeytin yaprağı çayı, uzmanlar tarafından da önerilir.

Diğer tüm bitki çayları ile de karışabilmesi, hatta bolca tüketilen siyah çaya da demlenme esnasında eklenerek kolayca eşlik etmesi, zeytin yaprağına farklı bir boyut kazandırır.

 

 

Zeytin Yaprağı Nasıl Muhafaza Edilir?

Hava almayan kilitli poşetlerde bulunan zeytin yaprağı, serin bir yerde güneş görmeden muhafaza edilmelidir.

Buzdolabında saklanması, daha garantili bir yöntemdir.

 Hava ve sıcak ile teması kesildikten sonra, uzun süre aynı tazelikte ve temizlikte kalacaktır.

 

 

Zeytin Yaprağı Çayını Kimler Kullanamaz?

Hamile ve emziren annelerin kullanmasının sakıncalı olduğu, tansiyon hastalarının da doktorlarına danışmak suretiyle kullanabildiği bilinir.

Yeni geçirilmiş ameliyat ya da kronik ilaç kullanımının olduğu dönemlerde, kullanılmaması önerilir.

Tüm bitki çaylarında olduğu gibi zeytin yaprağı çayının da zaman ve miktara dikkat edilerek kullanılmasında fayda vardır.

 

 

Uygun Fiyatlı Zeytin Yaprağı Satın Almak İsterseniz;

Egeye Dönüş, özel indirimler ve dönem dönem yaptığı kampanyalarla kaçırılmayacak zeytin yaprağı fiyat fırsatları sunuyor.

Siz de zeytin yaprağı fiyatlarına indirimli şekilde ulaşmak ve bitki çayı satın almak isterseniz Egeye Dönüş sosyal medya hesaplarını takip edin.

Web sitemizde yer alan e-bülten abonelik formunu doldurarak, zeytin yaprağı kg fiyatı ile ilgili indirim ve kampanyalardan haberdar olun.

 

 

Sağlık Beyanı Uyarısı

Ürünlerimizin hiçbiri ilgili mevzuat gereğince internetten satışı mümkün olmayan tıbbî cihazlar veya ilaç niteliğinde değildir.

Web sitemizde bitkisel destek ürünleriyle ilgili endikasyon veya hastalık adı belirterek, sağlık beyanı ve tanıtımı yapılmamaktadır.

Ürünlerimizle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için [email protected] mail adresimize ya da 0 530 832 53 43 numaralı Whatsapp Destek Hattımıza mesaj atabilirsiniz.

 

 

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR