Portakal Çiçeği Kolonyası
Portakal Çiçeği Kolonyası
Portakal Çiçeği Kolonyası
portakal-cicegi-kolonyasi-kalici-esans
Portakal Çiçeği Kolonyası
Portakal Çiçeği Kolonyası - 200 Ml.

Portakal Çiçeği Kolonyası

Fiyat : ₺150,00(KDV Dahil)
:

Net: 200 Ml. – Cam Şişe

80 Derece

 

Nisan ayı sonlarında açmaya başlayan portakal çiçekleri, mayıs ayı ortalarına kadar, çevreyi sanat eserine çevirir. Her çiçekte olduğu gibi, bir anlam barındırır ve belli başlı duyguları temsil ederler.

 

 

Portakal Çiçeği Nasıl Kokar?

Bu şanslı ağaçlara sahip sokaklar, caddeler ve bahçeler mis gibi kokar. Bu koku yeniden uyanışın, baharın ve bereketin müjdecisidir.

İnsanlara, mutluluk ve enerji verdiği aşikârdır bu kokunun, tebessüm bile ettirir derince çekildiğinde.

Aşkın en güzel hallerinden olan karşılıklı aşkı, evliliği, bereketi ve masumiyeti temsil ettiğinden, eski tarihlerde düğünlerde kullanıldığı bilinmektedir.

 Portakal çiçeğinin bereketine ve enerjisine o kadar inanılır ki, adına karnaval nitelinde festival düzenlenir. Her sene, mart ayının sonu ile nisan ayının başı sabırsızlıkla beklenir.

 

Portakal Çiçeği Kolonyası Nasıl Kokar?

Kokuların gücü, yukarıda bahsettiklerimizle sınırlı değildir. Hatıra, bilinçaltı, öğrenme ve motivasyon gibi ruhumuzun ince noktalarına da dokunur kokular.

Kokuların anavatanları vardır ve kokuları taşıyamayız…

Bulundukları coğrafyada güzeldir o kokular, poşete doldurup da valizimize koyamayız.

Burada imdadımıza kolonyalar yetişir. Ağustos’un sıcağında ferahlatıverir portakal çiçeği kokusu bizi, dünyanın her köşesinde, her istediğimizde açıverir portakal çiçekleri, portakal çiçeği kolonyası ile…

 

İşte bunun için kolonyaların, kokular kadar hatırası ve enerjisi vardır.

Tüm Dünya’nın, üzülerek tecrübe ettiği, yakın zamanlı pandemi döneminde, geçmişten gelen kolonya hatırâmızın ve alışkanlıklarımızı ne denli önemli olduğuna bir kere daha yaşayarak şahit olduk.

 Oysa ki kolonya kültürümüzde birçok olayın mihenk taşıdır,

Ege’de ilk intibadır kolonya, toplu bir organizasyonda kolonya ile karşılarlar gelenleri, misafirleri.

Misafirle özdeşleşmiştir aslında kolonya eve gelene, dükkâna gelene hemencecik sunulur kolonya.

Çok naif bir hediyedir de kolonya, örneğin portakal ağaçları ile dolu bir sokakta portakal çiçeği zamanında yürüyemeyiz belki sevdiklerimizle fakat portakal çiçeği kolonyası ile sevdiklerimize de o hisleri ve duyguları yaşatabiliriz.

Malumdur Ege’nin sıcak yaz günleri, avuca dökülen kolonya gözleri kapatıp yüze sürüldüğünde, serinletiverir ortamı.

Ve en önemlisi de bayramlardır aslında. Kendine özgü heyecanının içinde, bayram alışverişi listesinde, en üst sırada yer alır kolonya. O olmadan eksik hissedilir hazırlıklar. Gelenler ile yapılan hoşbeş sırasında hadi kızım kolonya dağıt, oğlum misafirlerimize kolonya dağıt nidaları yükselir…

O ortamda ki mutluluğu, enerjiyi ve kimyayı üst mertebelere taşır kolonya.

 

80 Derece Kolonya Ne Demek?

Dezenfektan özelliği taşıyan bir kolonyanın, 80 derece ve üstü olması gerekir.

Bu da kolonya alkol oranının, %80 ve üzeri olması anlamına gelir, temizleme ve dezenfekte etmesi için, bir kolonyada 80 derece ibaresi olması gerekir.

Temizleyici kolonyalar kullanırken, bu ibarenin olmasına özen göstermekte fayda vardır.

 

Egeye Dönüş Kolonya

 Kokulara olan hassasiyetimiz ve ilgimiz çekirdekten gelmektedir. Aile büyüklerimizin, bu konuya yıllarını vermeleri ve aynı özveri ile bizlerin de konuyla ilgilenmemizden ötürü, Egeye Dönüş kolonyaları kullananları hayrete düşürdüğü gibi kalıcılığı ile parfüme eşdeğerdir.

 

Uygun Fiyatlı Kolonya Satın Almak İsterseniz;

 

Egeye Dönüş, özel indirimler ve dönem dönem yaptığı kampanyalarla kaçırılmayacak portakal çiçeği kolonyası fiyat fırsatları sunuyor. Siz de kolonyalara indirimli şekilde ulaşmak ve kolonya satın almak isterseniz Egeye Dönüş sosyal medya hesaplarını takip edin. Web sitemizde yer alan e-bülten abonelik formunu doldurarak, toptan kolonya fiyatları ile ilgili indirim ve kampanyalardan haberdar olun.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR