Naturel Sızma Zeytinyağı (1 Lt.)
Naturel Sızma Zeytinyağı (1 Lt.)
Naturel Sızma Zeytinyağı (1 Lt.)
naturel-sizma-zeytin-yagi-yöresel
Naturel Sızma Zeytinyağı - 1 Lt.
Naturel Sızma Zeytinyağı - 1 Lt.
Naturel Sızma Zeytinyağı - 1 Lt.
Naturel Sızma Zeytinyağı - 1 Lt.
Naturel Sızma Zeytinyağı - 1 Lt.

Naturel Sızma Zeytinyağı (1 Lt.)

Fiyat : ₺550,00(KDV Dahil)
:

Net: 1 Lt.

 (İçi Laklı Özel Teneke)

  Zeytinyağı Çeşitleri Nelerdir?

 

Sızma Zeytinyağı Nedir?

Hasat zamanı, Aydın/Nazilli yöresine ait zeytinler toplanıp, yer ile temas etmesine müsaade edilmeden kasalara konur.

Bekletme yapmadan, kontinu sistemde otomatik makinelerde sıkım işlemine tabi tutulur.

Çuval yerine kasalara konmasının, beklemek yerine aynı gün sıkıma gitmesinin sebebi zeytinde kararma, kızışma gibi, aroma ve asitliği olumsuz yönde etkileyecek durumlarla karşılaşmamak içindir.

 

Naturel sızma zeytinyağı, yukarıda anlatıldığı şekilde sıkılan ve maksimum %0,8 oleik asit değerine sahip olan, katkısız bir bitkisel yağdır. Doğal zeytinyağı gibi, meyveden sıkıldığı haliyle doğrudan tüketilebilen başka bitkisel yağ yoktur. Yani, naturel sızma zeytinyağı (extra virgin olive oil) tam bir meyve suyudur.

 Oleik asit; zeytinyağı asit oranı olarak da bilinen, saf zeytinyağı için bir kıyas ve ölçüt aracıdır.

 

Naturel Birinci Zeytinyağı Ne Demek?

Naturel sızma zeytinyağına oranla, asitliği biraz daha yüksek olabilen fakat halen orjinal zeytinyağı özelliğini koruyacak şekilde, doğal yöntemlerle zeytin meyvesinin sıkılması usulü ile elde edilen yağdır. Asitlik derecesi %0,8 ile %2 arasındadır.

 

Rafine Zeytinyağı Ne Demektir?

Ham zeytinyağı üretmek yüksek emek ve özen ister. Artan talep karşısında, hakiki zeytinyağı olan, naturel sızma zeytinyağı üretebilmek ve uygun koşullarda tüketiciye ulaştırabilmek; butik üreticilerin kapasitesini aşabilmektedir. Dolayısı ile daha çok ticari kaygılar ile maliyeti daha düşük ve uzun ömürlü (tabi olarak doğallığını kaybetmiş) yağ çeşitleri üretilmektedir.

Rafine zeytinyağı, yüksek asitli ve yemeklik özelliğini kaybetmiş naturel sızma zeytinyağlarının, fabrikasyon işlemler ile renginin daha da açılması, ayrıca tamamen kokusuz ve tatsız hale getirilmesi ile elde edilmiş halidir.

 

Riviera Zeytinyağı Ne Demek?

Rafine zeytinyağına, %20 oranında naturel zeytinyağı eklenerek; maksimum %0,1 asitlik derecesinde elde edilen, tat ve koku açısından hafif bir yağdır.

 

Hakiki Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?

İyi zeytinyağı nasıl anlaşılır sorusu, haliyle her an kimyasal analiz yapamayan tüketici için en çok merak edilen sorulardan birisidir.

En kaliteli zeytinyağı, zengin polifenollü zeytinyağıdır. En yüksek polifenol değeri, zeytinin, dalından sıkma makinesine doğrudan aktarılıp; çok düşük ısıda, verim kaygısı gütmeden, itinalı bir üretim ile elde edilebilir. Bununla birlikte; zeytin ağacının kalitesi, iklim şartları, hasat yöntemi vb. pek çok etken de değerlendirmeye eklenebilir.

Polifenol değerinin, tüketici tarafından, her daim ölçülmesi mümkün olmasa da, en iyi zeytinyağı nasıl bilinebilir, okumaya devam edebilirsiniz.

Zeytinyağı yoğunluğu, tat, koku, nefaset, aroma, bazen renk gibi kavramlarla ölçülebilir.

Naturel sızma zeytinyağı, zeytinin doğal yapısını koruyarak sofranıza ulaşır. Hafif meyvemsi ve taze kesilmiş çimen hatta bazen çağla kokusu alabilirsiniz.

 

Zeytinyağı Donar Mı?

Gerçek zeytinyağı, saf içeriği dolayısı ile 6 derece sıcaklığa kadar donar. Hakiki zeytinyağı donar mı sorusuna evet cevabı verilmekle birlikte, donma olayı, mutlak surette hakiki olduğunu göstermeyebilir.

 

Zeytinyağı Bozulur Mu?

Zeytinyağı, mutfağımızdaki diğer ürünler gibi net bir bozulma belirtisi göstermez ve gıda zehirlenmesine yol açmaz. Genel olarak en fazla 2 yıl tazeliğini koruyan Aydın zeytinyağı; bu süre sonunda, aromasını ve tadını kaybedebilir ve asidinin yükselmesi ile kokusunda değişim olabilir.

 

En İyi Zeytinyağı Asit Oranı Ne Olmalı?

Soğuk sıkım zeytinyağında olduğu gibi; asitlik derecesi, ne kadar sıfıra yaklaşırsa, zeytinyağı besin değeri o kadar yüksektir. Bununla birlikte; en iyi zeytinyağı markası araştırmasında, önemli olan asitlik derecesine odaklanmaktır ve %0,2 asit oranına kadar olan değerler, naturel zeytinyağı olduğunun bir göstergesidir.

 

Sızma Zeytinyağı Faydaları Nelerdir?

Hakiki zeytinyağı, besin değerleri açısından muhteşem bir kaynaktır. Dâhili ve harici kullanıcı yorumları ile bazı uygulamalarda fayda görülebileceği belirtilmektedir.

 

Saça Zeytinyağı Sürmek

Omega-3 içeriği sayesinde, kuru ve zayıf saçları besleyen etkili yöntemlerden birisidir. Zeytinyağı saça nasıl uygulanır?

Saça zeytinyağı maskesi şu şekilde uygulanabilir:

Saç diplerine masaj yaparak sürülür ve 30 dk. bekledikten sonra kimyasal olmayan bir sabun veya şampuan ile yıkanabilir.

 

Yüze Zeytinyağı Sürmek

E vitamini zengini zeytinyağı, yaşlılık belirtilerini azaltabilir ve cilt lekelerini hafifletebilir.

 

Makat Çatlağı Zeytinyağı

Bağırsak problemleri veya dâhili bazı hastalıklar, makat çatlaklarına sebep olabilir. Bu durumda zeytinyağı sürülerek, ilgili kısmın yumuşaması ve beslenmesi ile harici tedavisinin yapılması sağlanabilir. Aynı şekilde makat kaşıntısı zeytinyağı uygulaması da alternatif bir yöntemdir.

 

Bebeklerde Egzamaya Zeytinyağı

Bu uygulama için, zeytinyağını bir tavada hafif ısıtıp, asidini uçurduktan sonra, yumuşak masaj hareketleri ile ilgili bölgede uygulama yapılabilir.

 

Aç Karnına Zeytinyağı İçmek

Gün boyunca çalışmaktan yorulmuş ve dinlenmeye geçmiş bağırsaklarınızı; sabahları, zeytinyağı limon karışımı ile sağlıklı bir uyanışa davet edebilirsiniz. Düzenli zeytinyağı içmek suretiyle, 15-20 gün sonunda, vücudunuzdaki olumlu farklılıklar hissedilebilir.

 

Kulağa Zeytinyağı Damlatmak

Kulak kirini yumuşatmak için tercih edilen yöntemlerden birisi de, hafif ısıtılan zeytinyağı ile tatlı badem yağını karıştırıp; dikkatli bir şekilde kulak yoluna damlatmaktır.

 

Zeytinyağı Kalori Hesabı

1 yemek kaşığı zeytinyağı kaç kalori sorusunun cevabı; yaklaşık 110 kaloridir.

 

Zeytinyağı 1 Lt Uygun Fiyatlı Satın Almak İsterseniz;

Egeye Dönüş, zeytinyağı fiyatlarına özel indirimler ve dönem dönem yaptığı kampanyalarla kaçırılmayacak zeytinyağı litre fiyat fırsatları sunuyor. Siz de 1 lt zeytinyağı nerede satılır diye merak ediyorsanız, sızma zeytinyağı 1 lt fiyatlarına indirimli şekilde ulaşmak ve Ege'den zeytinyağı satın almak isterseniz, Egeye Dönüş sosyal medya hesaplarını takip edin. Web sitemizde yer alan e-bülten abonelik formunu doldurarak, zeytinyağı kilo fiyatları ile ilgili indirim ve kampanyalardan haberdar olun.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR