Limon Sirkesi (500 Ml.)
Limon Sirkesi (500 Ml.)
Limon Sirkesi (500 Ml.)
Limon Sirkesi - Doğal Limon Sirkesi - Katkısız Ev Yapımı Sirke
Limon Sirkesi - Doğal Limon Sirkesi - Katkısız Ev Yapımı Sirke
katkisiz-sirke-ev-yapimi-limon-sirkesi

Limon Sirkesi

Fiyat : ₺180,00(KDV Dahil)
:

 

Net: 500 Ml.

 

 

Geleneksel imalat yöntemine sahip olup, doğal fermantasyon yoluyla üretilmiştir.

 

 

 

Limon Sirkesi Faydaları Nelerdir?

 

Limonun kendisi C vitamini kaynağı olduğuna göre; limondan elde edilen sirke de hem vitamin deposu hem de fermantasyon süreci sonunda içinde milyonlarca faydalı bakteri barındıran muhteşem bir üründür.

 

Limon Sirkesi Zayıflatır Mı?

 

Tüm sirkeler zayıflmaya yardımcıdır, limon sirkesi daha da fazla zayıflamaya yardımcı olur diyebiliriz. Özellikle gece yatmadan önce sirkeli su içmek veya limonlu su içmek bilinen en etkili zayıflama yöntemlerindendir.

 

Neden?

 

Yatmadan 2 saat önce besin alımını durdurduğunuzu varsayarsak; bağırsaklar çalışmalarını bitirmiş ve temizlik aşamasına geçmiş olacaklardır. Gece yatmadan sirkeli su içmek işte bu aşamada temizliğe yardımcı olan ve bağırsaklarda biriken gereksiz yığıntıları açabileceği gibi; bağırsak duvarının da temizlenmesine yardımcı olacaktır diyebiliriz.

Elma sirkesi limon karışımı zayıflatır mı sorusuna da genel itibariyle evet cevabı veriyoruz, zira elma sirkesi de yine metabolizma hızlandırıcı özelliği ile bilinir. İşte tam da bu aşamada, limon sirkesi, size bu karışımın hazırlanarak sunulmuş halidir. Hafif ılık su ile karıştırarak tüketilebilir.

 

Aç Karnına Sirkeli Su İçilir Mi?

 

Uzmanların son yıllarda bu konuda bilinen uygulamanın aksine, aç karnına değil tok karnına sirke içilmesine yönelik tavsiyeleri artmaktadır. Zira sirke asidik bir içecek yapısındadır ve eğer mideniz hassas bir yapıya sahipse veya reflü, gastrit vb. tetikleyebilme riski mevcutsa bu durumda zahmetli sonuçlar üretebilir.

Eğer mide sorununuz yoksa bir bardak suya ekleyeceğiniz 1 kaşık sirkeyi sabahları aç karnına içebilirsiniz.

Yemeklerin ortasında veya sonunda da içilebilen sirke, yemeklerin hazmını kolaylaştırabilir.

Zayıflamak için sirke tüketimini düzenli kullanmak isteyen bazı kişilerin, gece yatmadan sirkeli su içtiklerini ve gece boyunca sindirim sistemini düzenlemesi ve bağırsakları temizlemesi konusundaki olumlu yorumlarını görebiliyoruz.

 

Limon Kabuğu Sirkesi İçilir Mi?

 

Limon sirkesi, eğer bariz bir mide sorununuz yok ise seyreltilerek içilebilir. Dolayısıyla limon kabuğu sirkesi içilir mi sorusuna da aynı şekilde cevap vermiş oluyoruz.

 

Evde Nezle Nasıl Geçer?

 

Nezle ve gribin en büyük savaşçısı limondur. C vitamini zengini limonun, sirke formuna bürünerek, faydalı bakterilerle iş birliği yaptığı hali olan limon sirkesi, soğuk havalarda nezle veya grip olduğunuzda mutlaka elinizin altında bulunmalıdır.

Ilık bir bardak suya ekleyeceğiniz 1 kaşık limon sirkesi ve 1 kaşık hakiki bal; hem boğaz ağrılarınızı yumuşatmaya yardımcı olur hem de gripten kaynaklı vücut kırgınlığınızı azaltabilir zira, aynı zamanda bağırsaklarınıza da destek kuvvet göndermiş olursunuz.

 

Limon sirkesine ek olarak, elma sirkesi ve limon ikilisi ile de çözüm bulabileceğinizi belirtmeliyiz. Hatta elma sirkesi zencefil limon çok daha etkili bir gripsavar olabilir.

Doğal elma sirkesi içerisine, miktarın yarısından daha azı kadar limon suyu ekleyin ve kaynatılmış zencefil suyunu da ekleyin. Tatlandırmak için hakiki bal ekleyebilirsiniz. Bu aşamada doğal ve hakiki çam balı için de hemen adresi verelim, tam olarak buradan ulaşabilirsiniz.

 

Elma Sirkesi ve Limon Suyu Cilde Faydaları

 

Elma sirkesi faydaları saymakla bitmeyen asırlık bir mucizedir. Limon gibi şahane bir meyve ile birleşen ev yapımı elma sirkesi, yarı yarıya sulandırılıp cilt temizliğinde kullanılabilir. Zira limon suyunun kan dolaşımını güçlendirdiği ve cildi beslediği bilinmektedir.

Limon sirkesi bu ikilinin karışımı olarak hazırlanıp sizlerin kullanımına sunulmuştur, bu harika ürünü elinizin altında bulundurmanızda fayda var.

 

Karaciğer Temizliği

 

Limon meyve sirkesinde bulunan sitrik asit, amino asit, asetik asit gibi bol miktarda besleyici madde sayesinde, vücuttan toksik maddelerin atılmasına ve karaciğerin metabolik fonksiyon çalışması konusunda iyileştirilmesine yardımcı olabilir. Artık biliyoruz ki, karaciğer temizliği yıllardır vücutta biriken kötü maddelerin atılmasında ilk ve en önemli adımdır.

 

Şimdi sirke ile temizlik konusuna gelelim...

 

Limon Kabuğu Sirkesi ve Temizlik

 

Son 5 yılın en popüler ve hatta popülerlikten öte yaygın hale gelmiş temizlik sirkesi olan beyaz sirke, artık narenciye kabukları ile birleşiyor ve yağ çözücü etkisi kat kat artıyor.

Evlerde hem yüksek enerji hem de verimli temizlik için sirke kullanımı bilinen bir uygulamadır. Hatta karbonat, elma sirkesi ve limon karışımının özellikle makinelerin temizliğinde kullanıldığı bilinir. Burada bir püf noktasına değinmek isteriz. Sirke ve karbonatı doğrudan karıştırmak yerine ayrı zamanlarda uygulanması, makine aksamınızın korunmasına yardımcı olacaktır.

 

Peki Temizlik İçin Limon Sirkesi Nasıl Yapılır?

 

Gelelim limon sirkesi ile yağ sökücü elde etmeye.

Egeye Dönüş sirkelerinden limon sirkesi temizlik sirkesi için en uygun olanıdır. Satın aldığınız sirkenizin içerisine, portakal, limon, mandalina veya turunç kabuklarını ekleyip; 2 hafta kadar bekletebilirsiniz. Sonrasında süzerek kabuklardan arındırdığınız sirke artık harika bir yağ sökücüdür.

Asitliği yükselmiş olan bu yeni sirkenizi, 1 ölçü sirke, 5 ölçü su şeklinde karıştırıp bir sprey şişesine ekleyebilir ve evinizin her köşesini pırıl pırıl yapacak bir temizleyici elde edersiniz.

Eğer bu şekilde uzun süreli bir işlem yapmak için vaktiniz yoksa; tamamen doğal limonlar ile, kendi fermantasyon süresini tamamlamış ve muhteşem faydalı bakteri kaynağına dönüşmüş limon sirkesi ve diğer sirke çeşitleri burada, tam da bulunduğunuz sayfada.

 

 

Turşu Sirkeyle Mi Yapılır Limonla Mı?

 

Türk filmlerimizden birisindeki unutulmaz bu replik, beraberinde büyük bir soruyu da getirmiştir.

Her ikisi ile de yapılabilir ev yapımı turşu. Burada dikkat etmek gereken husus, sirke eklenen turşulardaki sebzelerin daha kısa sürede yumuşama yapabileceğidir. Gelgelelim, ev yapımı sirke ile yapılan turşunun en büyük avantajı da prebiyotik bir besin elde etmiş olmanız ve bağırsak dostu bu besin ile vücudunuza harika bir iyilik yapacağınız gerçeğidir.

 

 

Limon Sirkesi Nasıl Saklanır?

 

Her sirke gibi, karanlık ve serin ortam sirkenin ömrünü uzattıkça uzatacaktır. Ayrıca ağzı dar cam şişelerde olması da mutlaka olması gereken özelliklerden birisidir. Zira doğal ev yapımı sirkeler bekledikçe sirke anası üretmeye devam edebilir.

 

Sirkemiz geleneksel usulde doğal fermantasyon yöntemiyle üretildiği için, kapak açıldıktan sonra hava aldığı sürece tortu, renk değişimi ve sirke yüzeyinde "sirke anası" adı verilen şeffaf bir tabaka oluşabilir.

 

Bu gibi durumlar, fermantasyonun devam ettiğini, sirkenin pastorizasyona maruz kalmadığını ve filtre edilmediğini gösterir.

 

Serin bir ortamda, direkt güneş ışığına maruz bırakmadan, kapağı kapalı olarak muhafaza edilmelidir.

 

 

 

Limon Sirkesi Uygun Fiyatlı Satın Almak İsterseniz;

 

Egeye Dönüş, limon sirkesi fiyatlarına özel indirimler ve dönem dönem yaptığı kampanyalarla kaçırılmayacak sirke fiyat fırsatları sunuyor.

Siz de ev yapımı sirke fiyatlarına indirimli şekilde ulaşmak ve doğal sirke satın almak isterseniz, Egeye Dönüş sosyal medya hesaplarını takip edin.

Web sitemizde yer alan e-bülten abonelik formunu doldurarak, doğal limon sirkesi fiyatları ile ilgili indirim ve kampanyalardan haberdar olun.


 

 

Kaynak:

patents.google.com/patent/CN102757884B/en

 

 

 

limon sirkesi besin değeri

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR