Lavanta Yağı
Lavanta Yağı
Lavanta Yağı
lavanta-yagi-ortam-kokusu
Lavanta Yağı
Lavanta Yağı

Lavanta Yağı

Fiyat : ₺150,00(KDV Dahil)
:

 

Net: 20 Ml.

İçindekiler: Lavanta Yağı

 

 

 

%100 Saf olup herhangi bir seyreltme işleminden geçmemiştir.

 

 

Lavanta Yağı Nasıl Yapılır?

Lavanta bahçesinden hasat edilen lavantalar, büyük kazanlara demetler halinde konulur ve su ile kaynatılır. Distilasyon denilen bir yöntem olarak da adlandırılan şekliyle, buhar halindeki sıcak karışım, boru vasıtasıyla soğutucu kısma ulaşır ve ani soğuma ile oluşan yoğuşma neticesinde lavanta uçucu yağı, sudan hafif olduğu için üstte kalarak ayrışır.

 

Lavanta Yağı Faydaları Nelerdir?

 

Lavanta Yağı Saça Faydaları

Antifungal ve antiinflamatuar lavanta yağı; hindistan cevizi yağı, kekik yağı, biberiye yağı ve sedir ağacı yağı gibi güçlü yağlardan birkaçı ile birleştirildiğinde, günlük olarak saç derisine uygulanabilmektedir. Alopesi areata olarak da bilinen saç kıran tedavisi ve saç dökülmesinin tedavisine yönelik, yukarıdaki uygulamanın başarısını gösteren çalışmalar mevcuttur.

 

Saçına lavanta yağı kullananların fayda görmesini açıklayan durumu şöyle izah edebiliriz.

İçerisindeki fitokimyasallar sayesinde, saç tellerine doğru kan dolaşımını arttırmaktadır. Hücrelerin simüle olmasını sağlayan bu durum neticesinde, saç telleri uzamaktadır.

 

Lavanta Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Lavanta yağı ve hindistan cevizi yağını bir kapta karıştırın. Hindistan cevizi ve lavanta yağ karışımını saçınıza uyguladıktan sonra 15 dakika bekleyin. Akabinde doğal bir şampuanla yıkayıp durulayabilirsiniz. Bu karışımın yaklaşık 1 ay boyunca, haftada 2 kez uygulanması önerilir.

 

 

Lavanta Yağı Bite Faydaları

Bizlere hoş gelen kokusunun tam aksine, bazen saçlarda görünen bitleri kovmak için, saçınızı lavanta yağı damlatılmış tarak ile düzenli tarayarak ya da lavanta yağı damlatılmış bir toka takarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Lavanta yağı biti engeller diyebiliriz böylece.

 

 

Maskara Ömrünü Uzatmak İçin

Sevilen makyaj ürünlerinden birisi olan maskaranızın hem kurumasını önlemek hem de kirpiklerinizi beslemesini ve gürleştirmesini sağlamak için, 1 damla lavanta esansiyel yağını maskara tüpünün içine damlatabilirsiniz.

 

 

Lavanta Yağı Uyku Kalitesine Faydası

Sakinleştirici ve iyileştirici özelliği ile öne çıkan lavanta yağına dair 2020 yılında yapılan bir araştırma, özellikle uzun süreli tedavilerde uyku kalitesini kaybeden insanların derin uyumasını sağlayarak, aslında iyileşme sürecinin bir parçası olabileceğine değinmiştir.

205 tarihli başka bir çalışma ise, doğum sonrası dönemindeki 160 anne ile yapılmıştır. Deney grubu haftada 4 kez, toplam 8 hafta boyunca yatmadan önce lavanta yağı solumuştur. Deney sonucunda, bu grubun uyku kalitesinde oldukça iyi gelişmeler kaydetmişlerdir.

 

Lavanta Yağı Uyku İçin Nasıl Kullanılır?

Lavanta yağı boyama özelliği olan bir esansiyel yağ değildir. Dolayısı ile yastığa lavanta yağı damlatmak suretiyle, lavanta yağı kokusu sizi kısa sürede derin bir uykuya davet edecektir.

Lavanta yağının ferah ve muhteşem kokusundan faydalanmak için, kol kenarlarına, şakaklara ve göğsünüze 3-4 damla olacak şekilde sürebilirsiniz.

 

 

Lavanta Yağı Sivilceye Faydası ve Cilt Bakımı

 

Lavanta Yağı Yüze Sürülür Mü?

Antioksidan etkisi üzerine araştırmalar sonucu; lavanta yağı neye iyi gelir sorusuna verilen en önemli cevap, yaşlanma belirtilerini tersine çevirebileceği şeklindedir. Akne, yaşlılık lekeleri, doğum lekeleri, alerjik reaksiyonlar gibi cilt problemlerine uygulanabileceği belirtilmekte ve yapılan bir araştırma ile ciltteki alerjene bağlı kaşıntı ve döküntüleri tedavi edebileceği sonucu elde edilmiştir.

 

Lavanta Yağı Yüze Nasıl Kullanılır?

3-4 damla lavanta yağı, 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı ve ½ çay kaşığı jojoba yağını karıştırdıktan sonra dilediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz.

Lavanta yağı cilde nasıl uygulanır diye merak edenler için bu karışımın yanı sıra şu da önerilmektedir:

Koyu lekelere çözüm bulmak için; sığla yağı ve lavanta yağını karıştırarak; gece yatmadan önce ve sabah gün içerisinde cildinize uygulayabilirsiniz.

 

 

Yara ve Yanık Tedavisinde Lavanta Yağı

Kesik izleri, sıyrık ve yaralanmaların yanı sıra; yanık izlerinin de giderilmesi konusunda 2 farklı araştırma, aynı neticeye ulaşmaktadır. Lavanta yağı, içeriğindeki antimikrobiyal bileşikler sayesinde yanık izini iyileştirdiği ve yine kollajen sentezini teşvik etme yoluyla yara izlerinin iyileşmesini hızlandırdığı konusunda oldukça iyi performans gösterir.

 

Yara Tedavisinde Lavanta Yağı Nasıl Yapılır?

3-5 damla kadar lavanta yağı, 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı ile karıştırarak, ilgili bölgeye uygulanır.

 

 

Bebekler İçin Lavanta Yağı

Bebeklere lavanta yağı uygulaması öncesi doktorunuza danışmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Dahili (içirme yöntemi ile uygulanmamalıdır.)

 

Bebeklerde Lavanta Yağı Nasıl Kullanılır?

Bebeklerin yastığına lavanta yağı damlatma yöntemi ile gece uykularının kalitesini arttırabilirsiniz. Ayrıca oda havalandırmasında kullandığınız difüzör içerisine hakiki lavanta yağı damlattığınızda, mikrop kırıcı etkisinden faydalanmış olacaksınız.

 

 

Baş Ağrısına Lavanta Yağı

Lavanta yağı ne için kullanılır sorusuna en güzel cevaplardan bir diğeri de baş ağrısını hafifletme özelliğidir.

European Neurology’de bir araştırma yayınlanmıştır bu konuda. Buna göre migren ve diğer baş ağrıları ile mücadele eden kişilerin, lavanta yağını 15 dakika solumaları halinde, ağrılarında belirgin azalmalar gözlemlenmiştir. Bu çalışmada hastaların %70’inin olumlu netice aldığı raporlar arasındadır.

 

Lavanta Yağı Baş Ağrısına Nasıl Kullanılır?

Şakaklara ve enseye sürülen lavanta yağı, 15-20 dakika içerisinde başarılı şekilde etkisini gösterecektir.

 

 

Uygun Fiyatlı Lavanta Yağı Satın Almak İsterseniz;

Egeye Dönüş, lavanta esansı yağı ürününe özel indirimler ve dönem dönem yaptığı kampanyalarla kaçırılmayacak fiyat fırsatları sunuyor. Siz de aromatik yağ fiyatlarına indirimli şekilde ulaşmak isterseniz, en iyi lavanta yağı markası Egeye Dönüş’ün sosyal medya hesaplarını takip edin. Web sitemizde yer alan e-bülten abonelik formunu doldurarak lavanta yağı fiyatı ile ilgili indirim ve kampanyalardan haberdar olun.

 

 

SAĞLIK BEYANI UYARISI

Ürünlerimizin hiçbiri ilgili mevzuat gereğince internetten satışı mümkün olmayan tıbbî cihazlar veya ilaç niteliğinde değildir.

Web sitemizde bitkisel destek ürünleriyle ilgili endikasyon veya hastalık adı belirterek, sağlık beyanı ve tanıtımı yapılmamaktadır.

Ürünlerimizle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için satis@egeyedonus.com mail adresimize ya da 0 530 832 53 43 numaralı Whatsapp Destek Hattımıza mesaj atabilirsiniz.

 

 

Kaynakça: ciltguzellik.com, sifalibitkiler.net, mavikadin.com

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR