Lavanta Kolonyası - Sprey
Lavanta Kolonyası - Sprey
Lavanta Kolonyası - Sprey
lavanta-kolonyasi-kalici-esans
Lavanta Kolonyası - Sprey
Lavanta Kolonyası - 100 Ml.

Lavanta Kolonyası - Sprey

Fiyat : ₺75,00(KDV Dahil)

 

:

Net: 100 Ml. – Pet Şişe

80 Derece

 

Yaşam alanlarımızda sıkça karşımıza çıkan lavantanın kullanım alanı, o kadar çok geniştir ki günlük hayatımızda illa karşılaşırız.

Şifai özelliklerinden dolayı, ilaç sanayiinde de lavantadan faydalanılır.

Sinir sistemini düzenleyici ilaçlarda, etken madde olarak kullanıldığı bilinir. İlaç türlerinin, daha çekici kokması için lavantanın eşsiz kokusu da tıbbi olarak kullanılır.

Kozmetik sanayiinde kolonya, parfüm, cilt temizleme losyonu, krem, sabun vb. ürünlerin yapımında kullanılır.

Çalımsı bir bitki türü olan lavantalara Akdeniz’e kıyı ülkelerinde rastlanır. Bu değerli bitkiler için; günlük 6-8 saat arası güneş ile 20-30 derece sıcaklığa ihtiyaç vardır. Lavantaların 10 yıl boyunca sağlıklı bir şekilde verim verdiklerine rastlanır.

 

Lavantadan elde edilen en değerli mamul tartışmasız lavanta yağıdır.

Çiçek ve çiçek saplarından imal edilen ve dünya ticaretinde değerli olarak görülen 15 uçucu aromatik yağ arasında üst sıralardadır.

 

 

Lavanta Çiçeğinin Ne Anlama Gelir?

140 çeşidiyle, global düzeyde popüler olan lavanta çiçeği “Mavi Altın” olarak da anılır. Altın gibi değerli olan bu güzide çiçekler, manevi olarak da bazı anlamlar ifade eder.

Daha yaygın ve popüler mor renkteki lavantaların; ihtişamı ve gücü simgelediği kabul edilmiştir.

Ailenin daha az tanınan beyaz renkli üyelerinin ise; yenilenmeyi, yeniden başlamayı, güzelliği ve estetiği temsil ettiği düşünülür.

Çiftler arasında hediye edilen lavantalar ise sadakat ve bağlılığı gösterir.

 

 

Lavanta Nerede Yetişir?

10 yıl boyunca verimli bir şekilde hasat edilen lavanta bitkileri, Bulgaristan ve Fransa’da en yaygın şekilde yetiştirilir.

 Ülkemizin birçok yerinde de yaygınlaşan lavanta üreticiliği, gelecek yıllarda artarak faaliyetlerine devam edecek gibi görünüyor.

 

 

Lavanta Ne İşe Yarar?

  Kuru lavanta çiçeği ve lavanta yağının yardımcı olduğu konuları şu şekilde sıralayabiliriz:

Rahatlatma ve dinginleştirmeye yardımcı olduğu, zihni berrak bir hale getirerek dinlendirdiği kullanıcılar tarafından bildirilmiştir.

Cilt temizlemede kullanılmasıyla akne, sivilce ve tahrişleri azalttığı gözlemlenmiştir.  Yanı sıra cildi temizlerken parlak ve yumuşak bir hale getirdiği de kullanıcılar tarafından tecrübe edilmiştir.

Lavanta ürünlerinden (lavanta çayı, lavanta yağı) uyku problemi yaşayan insanlarda olumlu etkiler bıraktığı ve uyku düzensizliğine fayda sağladığı görülmüştür.

Ferahlatıcı ve serinletici etkisiyle lavanta kolonyası da, lavantanın en güzel hallerinden biridir.

Kolonya severler için çiçeksi notalara sahip lavanta kolonyası, en çok tercih edilen kolonyalar arasındadır.

Etkili ve kaliteli lavanta kolonyası parfüm olarak da kullanılabilir ve geçmiş zamanlarda kullanılmıştır.

 

 

Lavanta Kolonyası Sivrisinekleri Kovar Mı?

Sivrisinek gibi pek hoşlanmadığımız canlılar, lavanta kokusunu sevmezler lavanta kokusunu yayacak olan, çiçek, lavanta yağı ve lavanta kolonyası bu amaç için bazı kullanıcılar tarafından kullanılmış ve olumlu sonuçlara ulaşılmıştır.

 

 

Hangi Marka Kolonya Daha İyi?

İsmini bildiğimiz ve bilmediğimiz neredeyse tüm kolonya markalarının, lavanta kolonyası vardır.

Kullanılan esansın miktarı ve kalitesi, kolonyanın parfüm etkisini ve kalıcılığını arttırdığı, yapılan deneyler sonucunda gözlemlenmiştir.

Ferahlatıcı ve serinletici özelliğinin bulunması için bir kolonyanın, en az 80 derece olması gerekir. Bu alkol oranı virüslerle savaşmada olması gereken değerdir. 80 derecenin altındaki kolonyalar güzel koksalar da, hijyen maddesi olarak etkili değildir.

 

Egeye Dönüş, bünyesinde bulundurduğu 10 çeşit kolonyasında, bu hususlara fazlaca dikkat etmektedir. Kullanıcıların olumlu geri beslemeleri ve tavsiyeleri, kolonyaların kalitesini göstermektedir.

Sprey kolonyalar, ergonomik yapısı ve her ortamda kullanılabilir oluşuyla, daha çok tercih edilmektedir.

Manevi değeri de olan kolonyalar Türk kültürünün önemli parçalarındandır. Her evde bulunan kolonyalar artık ceplerde, çantalarda, arabalarda ve toplu taşımalarda yer almaktadır.

Hayatımızın her anında farklı şekillerde bulunan “Lavanta”;

Egeye Dönüş tarafından sunulan “Relax Set” ürünü ile tam anlamıyla isteklerimize karşılık verecek seviyededir.

Lavanta Bitki Çayı, Lavanta Yağı, Lavanta Kolonyasını bir paket halde kullanıma sunulması tam anlamıyla rahatlamak için gayet yeterlidir.

 

Uygun Fiyatlı Kolonya Satın Almak İsterseniz;

 

Egeye Dönüş, özel indirimler ve dönem dönem yaptığı kampanyalarla kaçırılmayacak lavanta kolonyası fiyat fırsatları sunuyor. Siz de lavanta kolonyasına indirimli şekilde ulaşmak ve kolonya satın almak isterseniz Egeye Dönüş sosyal medya hesaplarını takip edin. Web sitemizde yer alan e-bülten abonelik formunu doldurarak, toptan kolonya fiyat ile ilgili indirim ve kampanyalardan haberdar olun.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR