Kuru Sele Zeytin (1 Kg.)
Kuru Sele Zeytin (1 Kg.)
Kuru Sele Zeytin - 1 Kg - Az Tuzlu Siyah Zeytin - Özel Üretim
kuru-sele-siyah-zeytin-az-tuzlu-zeytin
Kuru Sele Zeytin - 1 Kg - Az Tuzlu Siyah Zeytin - Özel Üretim
Kuru Sele Zeytin - 1 Kg.
Kuru Sele Zeytin - 1 Kg.
Kuru Sele Zeytin - 1 Kg - Az Tuzlu Siyah Zeytin - Özel Üretim

Kuru Sele Zeytin (1 Kg.)

Fiyat : ₺350,00(KDV Dahil)
:

 

 

Net Ağırlık: 1.000 Gr.

Kalibre: 231-260 (Adet/Kg) / İrilik Derecesi: "L"

 

 İçindekiler; Siyah Zeytin, Tuz

 

Siyah Zeytin Nasıl Yapılır?

Acı siyah zeytin nasıl tatlandırılır diye araştırsanız; salamura zeytin yapımında birkaç yöntem karşınıza çıkacaktır. Siyah zeytin yapımı denildiğinde ilk akla gelen, yağlı sele zeytin yapımıdır..

Sele zeytin, ikinci ve daha zahmetli yöntemdir. Yuvarlama zeytin olarak da bilinen kuru sele zeytin, tuzsuz zeytin tercih edenlerin aradığı esas tuzsuz siyah zeytindir.

 

Kuru Sele Zeytin Nasıl Yapılır?

Çürütme zeytin nasıl yapılır diye merak ediyorsanız öncelikle, kuru sele; eskiden kullanılan elle örülmüş selelerdir. İçerisindeki kara zeytinler, az miktarda tuz ile siyah zeytin kurma şeklinde yapılırdı. Günümüzde, evde çuvalda siyah zeytin nasıl yapılır ya da siyah zeytin nasıl kurulur diye, el emeği ile zeytin kurmak isteyenler, haliyle köy usulü sele zeytin yapımı için gerekli zeytin selesine sahip olamayabilirler.

 

Siyah zeytin nasıl tatlandırılır devam edelim;

Siyah gemlik zeytini hasat döneminde toplanır. Boylarına göre ayrılarak, yıkanıp süzülür.

Kuru sele içerisinde, siyah zeytin ve sıfıra yakın miktarda tuz, haftalarca el emeği ile ters yüz edilerek, etini kaybetmeden kuruması sağlanır.

Zeytinlerin acı suyu süzülerek birikir ve siyah zeytin tatlandırma işleminin en önemli aşaması olarak biriken su atılır. Bu işlem zeytinlerin acı suyu bitene kadar devam ettirilir.

Zeytin salamura işleminde kuru zeytin elde ederken, siyah zeytin acı suyuna temas etmemesi, yumuşamasını engeller. Kuru sele zeytin ne demek diye soranların aradığı cevap budur.

Yaklaşık 6 ay içerisinde zeytinler tadım olgunluğuna kavuşur.

 Evde siyah zeytin yapımı ölçü miktarına dikkat edilmesini gerektirir. Tam ölçülü siyah zeytin yapımı için; 1 kg zeytin, 40 gr kalın tuz gereklidir.

 

Halk arasında "kurutulmuş zeytin" olarak da bilinen bu zeytin türünün en belirgin özellikleri ince kabuklu ve etli oluşudur.

 Tuzsuz siyah zeytin olarak aranan lezzet, aslında, dalında buruşmaya yakın tam olgunlaşmış zeytinlerin, sıfıra yakın miktarda tuz ile kurutulmasından elde edilen, kuru sele siyah zeytin lezzetidir. Tuz koruyucu bir işlev görür.

 

Siyah Zeytin Kaç Kalori?

Siyah zeytin kalori miktarını, 1 adet siyah zeytin kalorisi için belirtmek gerekirse yaklaşık 5 kaloridir.

 

 Zeytinlerin karakteristik ve doğal özellikleri nedeniyle, ambalaj içerisinde kahverengi tonlarında taneler de çıkabilir.

 

Rüyada Siyah Zeytin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada siyah zeytin yemek ve rüyada siyah zeytin toplamak ile aynı anlama gelen karşısına güzel fırsat çıkacağına yorumlanır.

 

Kuru Sele Zeytin Uygun Fiyatlı Satın Almak İsterseniz;

Egeye Dönüş, siyah zeytin fiyatlarına özel indirimler ve dönem dönem yaptığı kampanyalarla kaçırılmayacak sele zeytin fiyat fırsatları sunuyor. Siz de kuru sele zeytin fiyatlarına indirimli şekilde ulaşmak ve en iyi kuru sele zeytin satın almak isterseniz Egeye Dönüş sosyal medya hesaplarını takip edin. Web sitemizde yer alan e-bülten abonelik formunu doldurarak, sele zeytin ile ilgili indirim ve kampanyalardan haberdar olun.

 

 

kuru sele 1 kg besin değeri

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR