Keçiboynuzu Pekmezi
Keçiboynuzu Pekmezi
Keçiboynuzu Pekmezi
keci-boynuzu-pekmezi-yoresel
Keçiboynuzu Pekmezi
Keçiboynuzu Pekmezi - Harnup Pekmezi

Keçiboynuzu Pekmezi

Fiyat : ₺200,00(KDV Dahil)
:

(HARNUP PEKMEZİ)

 (KEÇİBOYNUZU ÖZÜ)

 

Net: 650 Gr.

 

 Geleneksel usüllerle imal edilen keçiboynuzu (harnup) pekmezimiz, içeriğinde herhangi bir katkı maddesi, koruyucu ve kimyasal içermez.

 Kullanımı kolay pet şişede size ulaşır.

  

 

 

Keçiboynuzu Pekmezi Faydaları

  Keçiboynuzu pekmezi ne işe yarar sorusunun cevabı sıkça merak edilir, zira harnup pekmezi faydalarının çok fazla olduğu farklı yazılı kaynaklarda belirtilmektedir.

 

 Keçiboynuzu Pekmezi Çocuğa Faydaları

 Doğal keçiboynuzu pekmezi besin değeri zenginliği bakımından, muhteşem bir meyvedir.

 Kalsiyum, potasyum, sodyum ve demir içerir. Dolayısı ile harnup pekmezi yararları arasında, gelişim dönemindeki çocukların, sağlıklı boy uzamasına yardımcı olabileceği belirtilmektedir.

 

 Keçiboynuzu pekmezi faydaları Saraçoğlu’nun da belirttiği gibi pek çok alanda, binlerce kişinin deneyimleri ile zenginleşmektedir. Yazımızda keçiboynuzu pekmezi neye iyi gelir sorusunun cevabını aramaya devam ediyoruz.

 

 Keçiboynuzu pekmezi demir oranı yüksek bir besindir. Dolayısı ile keçiboynuzu pekmezi kansızlık için nasıl kullanılır diye merak edenler; her gün 1 kaşık keçiboynuzu pekmezi kullananlar, fayda gördüklerini belirtmektedirler.

 

 

Alerjik Astım Keçiboynuzu Pekmezi

 Keçiboynuzunun, 24 çeşit polifenol içeriği, araştırmalara konu olmuştur. Anti-inflamatuar özelliği ile harnup pekmezi akciğer temizliği için, özellikle sigara etkileri başta olmak üzere, oldukça sık tercih edilen bir üründür.

Zencefilli keçiboynuzu pekmezi faydaları nelerdir sorusuna öncelikli olarak, harnup pekmezi öksürük hafifletici özelliği cevap verilebilir.

 Keçiboynuzu pekmezi alerjiye iyi gelir mi sorusunun yanıtı aslında düzenli kullanım neticesinde ve alerji tetikleyen diğer faktörleri hayatınızdan çıkardığınızda, olumlu olacaktır.

 

 

Keçiboynuzu Pekmezi Kilo Aldırır Mı?

 Harnup pekmezi sabah aç karnına, mümkünse su ile karıştırılarak içildiğinde; keçiboynuzu pekmezi ile kilo alma çabası gösterenler, neticeye ulaşabilirler.

Keçiboynuzu pekmezi süt ile içilir mi sorusu da evet olarak cevaplanabilir.

 

Keçiboynuzu pekmezi neye yarar sorusundaki bir diğer bilinen özellik de, harnup pekmezinin saç çıkarma konusunda destek olarak kullanılmasıdır. Kansızlık için keçiboynuzu pekmezi kullananlar, demir ve kalsiyum ihtiyaçlarını sağlıklı bir şekilde karşılayabilecekleri için; keçiboynuzu pekmezi sabah akşam 1’er tatlı kaşığı tüketilmek üzere, olumlu sonuç alınabilir.

 

Keçiboynuzu pekmezi nasıl tüketilmeli sorusu, aslında faydalanılmak istenen neticeye göre değişebilmektedir.

 Mesela keçiboynuzu pekmezi sabah aç karnına mı içilir derseniz, keçiboynuzu kilo aldırıcı özelliğinden faydalanmak isteyenler için evet cevabı verilebilir.

 Bununla birlikte; keçiboynuzu pekmezi karaciğere iyi gelir mi sorusu, aslında, anti-oksidan özelliği ile güçlü olan harnup keçiboynuzu özünün, karaciğeri yormadan, mümkünse yarı tok zamanlarda denenmesi gerektiği cevabını bize gösterir.

 Öte yandan, keçiboynuzu pekmezi ve limon karışımı faydaları içerisinde öne çıkan özellik tok tutması ve vücuttaki toksinleri uzaklaştırmasıdır.

 

 

Keçiboynuzu Pekmezi Ve Zencefil Karışımı Faydaları

 Keçiboynuzu pekmezi öksürük için öncelikle başvurulan kaynaklardan birisi olduğu gibi; toz zencefil ile karıştırılarak elde edilen macun da, balgam söktürücü özelliği ile öksürükten uyutmayan geceleri rahatlatabilir.

 

 

Bebeklere Keçiboynuzu Pekmezi Verilir Mi?

 Keçiboynuzu özü şekersiz bir lezzet olmasının yanı sıra; bebeklere keçiboynuzu pekmezi ek gıdaya geçiş döneminden itibaren, doktorunuza danışarak verebileceğiniz en doğal, tatlı ve besleyici gıdalardan biridir.

 

 

Keçiboynuzu Pekmezi Bebeklere Ne Zaman Verilir?

Folat, fostor ve A vitamini zengini keçiboynuzu pekmezi bebek beslenmesine 10.ay itibari ile ufak denemelerle eklenebilir. Bununla birlikte, çocukların beslenmesine eklenen tahin keçiboynuzu pekmezi karışımı faydaları, büyüme evresinde; boy uzaması, sağlıklı saçlar, güçlü kemikler ve kuvvetli hafıza yapısı sağlaması ile oldukça fayda edebilir.

 

 

Keçiboynuzu Pekmezi Çocuğa Ne Kadar Verilir?

 Günlük 2 tatlı kaşığı miktarını aşmaması önerilir.

 

 

Hamilelikte Keçiboynuzu Pekmezi

Keçiboynuzu pekmezi kalori değeri açısından çok yüksek olmamakla birlikte; keçiboynuzu pekmezi doğal olarak besleyiciliği yüksek bir üründür. Kilo alımının kontrol edilmesi gereken hamilelikte harnup pekmezi tüketimi, günlük diyetinize bu faktör göz önüne alınarak eklenmelidir.

 

  

Keçiboynuzu Pekmezi Faydaları Cinsellik

 Kan dolaşımını arttıran keçiboynuzu cinsel faydası olarak, erkeklerde sperm sayısını arttırması ile halk arasında bilinen bir besindir. Keçiboynuzu pekmezi sertleşmeye iyi gelir mi sorusu da bu konuda olumlu cevap verilen diğer sorular arasındadır.

 

Keçiboynuzu özü pekmezi faydalarından öne çıkan, cinsel gücü arttıran keçiboynuzu kürü, aslında meyvenin suda kaynatılması ile elde edilir. Bununla birlikte, keçiboynuzu pekmezi yapımı zahmetli bir süreç içerir, en iyi keçiboynuzu pekmezi markalarından birisi olan Egeye Dönüş’ün doğal keçiboynuzu özü, sizleri üretim zahmetinden kurtarır ve kolayca kullanabileceğiniz formülü ile harnup özünü sizlere ulaştırır.

 

Keçiboynuzu pekmezi hamile kalmayı kolaylaştırabilir şeklindeki bilgi, eski zamanlardan beri bilinir. Aynı zamanda bu konuda Mashhad Üniversitesi’nde yapılan araştırmada, 35 gün boyunca keçiboynuzu özütü verilen deneklerin, süre bitiminde sperm sayısı, kalitesi ve biyokimyasal parametrelerinde belirgin artış görüldüğü belirtilmektedir.

 

 

Harnup Pekmezi İshal Yapar Mı?

 Keçiboynuzu meyvesi içinde bulunan tanen maddesi üzerine, H. Lob ve ekibi bir araştırma yürütmüşlerdir. Bu araştırmaya göre, virütik olmayan ishale karşı keçiboynuzu tozunun ishal tedavisinde fayda sağlayıcı bir destek olduğu belirtilmiştir.

Keçiboynuzu özü pekmezi bebekler, çocuklar ve yetişkinler için pek çok alanda olduğu gibi, bağırsak temizliği alanında da yararlı olarak görülmektedir.

Bazı deneyimlerde bağırsak parazitleri, tenya veya bağırsak kurtları vb. tedavilerde keçiboynuzu özü kürünün bağırsak temizleyici özelliğinden bahsedilir.

 

 

Keçiboynuzu Pekmezi Kalori

Keçiboynuzu pekmezi kaç kalori sorusu, 1 çorba kaşığı için yaklaşık 40 kalori şeklindedir.

 

 

Keçiboynuzu Özü İle Pekmezi Arasındaki Fark

 Keçiboynuzu özü ve pekmezi farkı en çok merak edilen konulardan birisidir. Keçiboynuzu harnup özü, meyvenin çekirdekleri ile birlikte üretilmesi ile elde edilir. El yapımı harnup pekmezi ise, meyvenin çekirdekleri çıkarıldıktan sonra üretiminden elde edilir.

Dolayısı ile harnup pekmezi nedir sorusu aslında, halk arasında keçiboynuzu veya harnup adı ile bilinen meyveden, çekirdekleri çıkarıldıktan sonra, geleneksel yöntemlerle elde edilen, harnup keçiboynuzu pekmezidir.

 

Sonuç olarak keçiboynuzu özü ile pekmezi aynı mı sorusu hayır olarak cevaplanabilir.

Boynuz pekmezi ile keçiboynuzu pekmezi aynı üründür.

 

 

 Keçiboynuzu Pekmezi Nasıl Kullanılır?

 Keçiboynuzu pekmezi su ile karıştırılarak içilebilir.

Keçiboynuzu pekmezi yoğurt karışımı en çok bilinen tüketim yöntemlerinden birisidir.

Ayrıca pekmez giren tüm tariflerde kullanılabilir. Besin değerlerinin kaybolmaması için, pişirilmeden tüketilmesi önerilir.

 

 

Dut Pekmezi Mi Keçiboynuzu Pekmezi Mi?

Tüm pekmez çeşitleri, üretildikleri meyveye veya üretim usulüne göre faydalar içerebilir. Bununla birlikte; keçiboynuzu pekmezi şeker oranı açısından, dut pekmezinden daha düşüktür ve besin değeri açısından daha yüksektir diyebiliriz.

 

 

Keçiboynuzu Pekmezi Uygun Fiyatlı Satın Almak İsterseniz;

 

Egeye Dönüş, harnup pekmezi fiyatına özel indirimler ve dönem dönem yaptığı kampanyalarla kaçırılmayacak harnup keçiboynuzu özü fiyat fırsatları sunuyor. Siz de en iyi keçiboynuzu özü en iyi marka hangisi diye merak ediyorsanız ve keçiboynuzu pekmezi fiyatlarına, indirimli şekilde ulaşmak ve keçiboynuzu pekmezi satın almak isterseniz, Egeye Dönüş sosyal medya hesaplarını takip edin. Web sitemizde yer alan e-bülten abonelik formunu doldurarak, keçiboynuzu pekmezi kg fiyatı ile ilgili indirim ve kampanyalardan haberdar olun.

 

 

SAĞLIK BEYANI UYARISI

Ürünlerimizin hiçbiri ilgili mevzuat gereğince internetten satışı mümkün olmayan tıbbî cihazlar veya ilaç niteliğinde değildir.

 Web sitemizde bitkisel destek ürünleriyle ilgili endikasyon veya hastalık adı belirterek, sağlık beyanı ve tanıtımı yapılmamaktadır.

 Ürünlerimizle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için [email protected] mail adresimize ya da 0 530 832 53 43 numaralı Whatsapp Destek Hattımıza mesaj atabilirsiniz.

 

 Kaynakça: urolojiistanbul.com,  p-ISSN: 2162-9412 ( M. Kamal E. Youssef ),  Baltasar Ruiz Roso (2010),  PMID: 2723939 , headaches-org, www-mayoclinic-org


 

 

keçiboynuzu pekmezi besin değeri

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR