Elma Sirkesi (500 Ml.)
Elma Sirkesi (500 Ml.)
Elma Sirkesi (500 Ml.)
katkisiz-sirke-ev-yapimi-elma-sirkesi
Elma Sirkesi - Doğal Elma Sirkesi - Ev Yapımı Elma Sirkesi
Elma Sirkesi - Doğal Elma Sirkesi - Ev Yapımı Elma Sirkesi

Elma Sirkesi

Fiyat : ₺180,00(KDV Dahil)
:

Net: 500 Ml.

  

 

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır?

Ev yapımı sirke üretmek istiyorsanız; uzun, titiz, dikkatli ve bebek gibi takip gerektiren bir sürece hazır olmalısınız. Evinizin en serin ve karanlık köşesini boş bırakmalısınız.

Evde sirke yapımı için olmazsa olmazlardan birisi ilaçsız, doğal meyvedir.

Elma sirkesi yapımı için kullanılacak meyveler temizce yıkandıktan sonra, en az 1 gün açık havada bir tepsi üzerinde bekletilmeli ki, meyvede bulunan sirke bakterileri aktifleşebilsin.

Sirke yapımı için hazır olan meyveler, küçük parçalara bölünerek sterilize edilmiş cam kavanoz içerisine yerleştirilir. Ardından, meyvelerin üzerini 1 karış geçecek kadar içme suyu eklenir ve tüm bu işlemlerden sonra elma sirke dönüşümünü sağlayacak fermantasyonun rahatlıkla gerçekleşebilmesi için, halen kavanozun en üstünde 1/3’lük kısım boş kalmalıdır.

Elma sirkesi tarifi malzeme hazırlığının son aşamasında, sirkenizi kucaklayacak ve doğal elma sirkesi yapımında kaliteyi arttıracak olan hamle, sirke anası eklemektir.

Son olarak, ağzı ince bir bez yardımı ile kapatılıp, kenarlarından böcek veya toz girmesi engellenecek şekilde bağlanır.

 

 Sirkenin Anası Olur Mu?

 Sirke anası nedir sorusu, belki de en çok merak edilen sorulardan birisidir.

Sirke yapımı ile devam ederek bu soruya cevap verebiliriz.

Ev yapımı sirke üretilirken hazırlanan malzeme karışımı, ilk 20 gün boyunca her gün; sonraki 20 gün ise 2 günde bir olmak üzere karıştırılır.

Evde sirke yapımının karıştırma aşamasının bitip; dinlenme süresine geçtiğini, artık tüm meyvelerin su altında kalması ile ve fermantasyon adı verilen köpürme işleminin bitmesi ile anlayabiliriz.

Bundan sonra, sirkenin dinlenme aşamasına geçilmektedir. İşte bu aşamada, meyve ve su karışımının yüzeyini yavaş yavaş şeffaf bir tabaka kaplamaya başlar; sirke anası.

Sirke anası, doğal sürecin devam ettiğini gösterir ki, Egeye Dönüş sirkesi elinize ulaştıktan sonra, şişenin en üst kısmında halen bu şeffaf tabakanın oluşumunun devam ettiğini görebilirsiniz.

 Sirke nasıl yapılır sorusunun cevabı, yukarıda tarif edildiği şekildedir.

 

 

Ev Yapımı Elma Sirkesi Faydaları

 

Elma Sirkesi Zayıflatır Mı?

Elma sirkesi içenlerin yorumları incelendiğinde ve hatta youtube gibi kanallarda düzenli uygulama videoları incelendiğinde, sirke içmenin faydaları arasında, üst sıralarda bağırsak faaliyetlerini düzenlemesi, metabolizmayı hızlandırması, insülin dengesini sağlaması dolayısı ile elma sirkesi ile zayıflamanın mümkün olduğu görülmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, elma sirkesi içmek için uygun zaman aralığını takip etmek ve düzenli olarak devam etmektir.

 

Elma Sirkesi Nasıl İçilir?

Doğal sirke en muhteşem probiyotik bakteri kaynaklarından birisidir. Bu bakteriler, vücutta belli bir miktarda bulunan ve vücudun canlılığını, sağlıklı olmasını sağlayan mikroorganizmalardır.

Zayıflamak için elma sirkesi kullananlar, genel olarak sirkeyi su ile karıştırarak tüketirler.

Elma sirkesi içilir mi, evet içilir. Fakat dikkat edilmesi gereken husus, yoğun aromasını su ile hafifletmektir.

 

Aç karnına elma sirkesi içmek zararlı mıdır?

Elma sirkesi kullananlar ve uzman görüşleri dikkate alındığında, elma sirkesi içmenin faydalarından biri olan kilo verme neticesini elde etmek isteyenler sabahları aç karnına, hazımsızlık konusunda faydalanmayı tercih edenler ise yemeklerden sonra tüketmektedirler.

 

Sirke çeşitleri içerisinde en çok elma sirkesi içmek için tercih edilmektedir.

 

 Elma sirkesi neye iyi gelir sorusunun cevabı için okumaya devam edebilirsiniz.

 

Elma Sirkesi Cilde Nasıl Uygulanır?

Yüze elma sirkesi kullananlar, genel olarak elma sirkesi sivilce giderici özelliğinden bahsederler.

Sirke cilde faydaları açısından da oldukça zengindir. Elma sirkesi maskesi ile şu faydalar hakkında kullanıcı geri bildirimleri bulunmaktadır:

Göz altı yağ bezeleri elma sirkesi ile hafifçe silindiğinde azalma gözlemlenebilir.

Ben için elma sirkesi kullananlar, bu karışıma hindistan cevizi yağı ve kekik yağı ekleyerek, düzenli kullanımda, zaman içinde tamamen küçülebildiğini gözlemlemiştir.

Elma sirkesi ile yüz beyazlatma uygulaması için deneyenler, elma sirkesi tonik şeklinde, temiz cilde uygulayabilmektedir.

Elma sirkesi cilt lekeleri için kullananlar, düzenli kullanımda güzel sonuçlar elde edebilmektedir.

 

Not: Allerjen durumlar için önce cildinizin ufak bir bölümünde deneme yapmanızı öneririz.

 

Ayak Mantarı Sirke Uygulaması

 Sirke ile mantarlı bölgeye düzenli masaj uygulanması tavsiye edilir.

 

Sirke ile Kedi Piresi Temizleme

Hayvan dostlarımızın sık şikâyet ettiği bu konuda, doğal sirke size yardımcı olacaktır. Su ile seyreltilmiş sirkeye bir pamuk batırıp, kedinizin temizliği gerçekleştirebilirsiniz.

 

Elma sirkesi saça nasıl uygulanır?

Duş sonrası durulanma suyuna, 2-3 kaşık sirke ekleyebilir ve saçınızı bu su ile durulayabilirsiniz. Elma sirkesi saça faydaları arasında, kepek oluşumunu engellemesi, saç dibi kızarıklıkları iyileştirmesi, saç kaşıntılarını azaltması sayılabilir.

 

Sinüzite Sirke Nasıl Uygulanır?

Sulandırılmış sirke ile haftada 1-2 kez burun temizliği şeklinde uygulanabildiği belirtilmektedir.

 

Sirke ile böcek ilacı yapımı da mümkündür.

Özellikle evde karıncalardan muzdarip iseniz, karıncaların çıktığı kısımlara, 1-2 damla sirke damlatıp kokusundan rahatsız olmalarını sağlayabilirsiniz.

 

 Serin bir ortamda, direkt güneş ışığına maruz bırakmadan, kapağı kapalı olarak muhafaza edilmelidir.

 

Beyaz Sirke Nedir?

Beyaz sirke, şeker pancarı veya mısır şekerinin belirli işlemlerle fermante edilmesi ile elde edilir. Sirke ruhu olarak da bilinir. Beyaz sirke mi elma sirkesi mi çokça sorulur ve fakat elma sirkesi gıdai tüketime uygun olmakla birlikte, beyaz sirke daha çok temizlik için tercih edilmektedir.

 

 Elma Sirkesi Uygun Fiyatlı Satın Almak İsterseniz;

 

Egeye Dönüş, elma sirkesi fiyatlarına özel indirimler ve dönem dönem yaptığı kampanyalarla kaçırılmayacak sirke fiyat fırsatları sunuyor. Siz de ev yapımı sirke fiyatlarına indirimli şekilde ulaşmak ve doğal sirke satın almak isterseniz, Egeye Dönüş sosyal medya hesaplarını takip edin. Web sitemizde yer alan e-bülten abonelik formunu doldurarak, doğal elma sirkesi fiyatları ile ilgili indirim ve kampanyalardan haberdar olun.

 

SAĞLIK BEYANI UYARISI

Ürünlerimizin hiçbiri ilgili mevzuat gereğince internetten satışı mümkün olmayan tıbbî cihazlar veya ilaç niteliğinde değildir.

Web sitemizde bitkisel destek ürünleriyle ilgili endikasyon veya hastalık adı belirterek, sağlık beyanı ve tanıtımı yapılmamaktadır.

Ürünlerimizle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için [email protected] mail adresimize ya da 0 530 832 53 43 numaralı Whatsapp Destek Hattımıza mesaj atabilirsiniz.

 

 

elma sirkesi besin değeri

 

 
Etiketler
Elma, Elma Sirkesi, Sirkesi,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR