Çubuk Tarçın
Çubuk Tarçın
Çubuk Tarçın
cubuk-tarcin-dogal
Çubuk Tarçın
Çubuk Tarçın
Çubuk Tarçın
Çubuk Tarçın
Çubuk Tarçın - Tarçın Çubuğu - Kabuk Tarçın

Çubuk Tarçın

Fiyat : ₺55,00(KDV Dahil)
:

Net: 50 Gr.

 

İçindekiler: Tarçın

 

 

 Doğal olarak kurutulmuş, ışınlamaya maruz bırakılmamıştır.

   

Toz Tarçınla Çubuk Tarçın Arasındaki Fark Nedir?

Tarçının kullanım alanına göre değişen farklı formdaki halidir.

Çubuk tarçın, bitki çayları, suya çubuk tarçın atmak suretiyle detox suları, tütsü veya farklı sunumlarda kullanılırken, toz tarçın ise daha çok kek, muhallebi, et/köfte harcı veya dolmalarda kullanılır. Tarçın tozu, çubuk tarçının öğütülmüş toz halidir.

 

 

Tarçın Neye İyi Gelir?

 

Tarçın Limon Maydanoz Suyu Faydaları

Kan şekerini dengelediği ve ödemi atmaya yardımcı olduğu bilinen çubuk tarçın suyu; kabuk tarçın, dal maydanoz ve limon dilimleri ile yapılır.

Maydanoz limon tarçın suyu, günde 1 bardak olmak üzere, 15 gün süre ile tüketildikten sonra, mutlaka ara verilmelidir.

Zencefil limon tarçın detoksu da yine zayıflamak için kullanılan diğer detox sularından birisidir. Zencefil tarçın limon suyu faydaları içerisinde en çok bilineni yine vücuttaki toksinleri uzaklaştırma özelliğidir. Tarçın zencefil ikilisi yağ yakımına da faydalı olarak belirtilir.

Elma tarçın limon zayıflama suyu da yine yukarıdaki uygulamalara benzer şekilde kullanılabilir. İçme suyu içerisine, kalem tarçın, elma dilimleri ve limon dilimleri eklenerek, en fazla 15 gün tüketilebilir.

 

Çubuk Tarçın Suda Kaç Kez Kullanılır?

1 adet tarçın çubuğu, detoks suyunda 3-4 kez kullanılabilir.

Çubuk tarçın zayıflatır mı sorusuna yukarıdaki uygulamalar ile olumlu yanıt alabileceğinizi söyleyebiliriz.

 

Tarçın Karanfil Çayının Faydaları

Karanfilli çay nasıl yapılır, önce bundan bahsedelim dilerseniz. 5 adet tomurcuk karanfil, 1,5 su bardağı içerisinde kaynatılır. Altı kapatıldıktan sonra 1 adet çubuk tarçın içine eklenerek 10 dk. demlenir ve süzülerek içilir.

Tarçın karanfil çayı faydalarını araştırdığımızda, öksürük ve balgam sökücü olarak sık kullanıldığı bilgisine rastlamaktayız.

Tarçın karanfil çayı ile zayıflayanlar, düzenli olarak 1 hafta günde sadece 1 bardak tüketim ile ve diyetlerine devam ederek faydalı sonuç aldıklarını belirtmektedirler.

Karanfil tarçın çayı cinsellik açısından da afrodizyak etkisi dolayısıyla oldukça çok tercih edilir. Uzak Doğu kültüründe yaygın bir kullanıma sahiptir.

Tarçın karanfil çayının zararları merak edilmektedir ve ödem sökücü özelliği sebebi ile hamilelerin tüketmeden önce doktoruna danışması önerilir.

 

Karanfil Tarçın Suyunun Faydaları

Hazımsızlığa karşı en büyük yardımcı olarak bilinir. Hazırlaması da bir o kadar kolaydır. Yaklaşık 1 litre suya, 5-6 karanfil ve 1 kök tarçını ekleyin ve gün içerisinde ara ara tüketin. Karanfilin metabolizmayı hızlandırması ve tarçının kan şekerini düzenlemesi sayesinde, tarçın karanfil suyu faydaları arasında en bilineni kilo vermeye yardımcı olmasıdır.

 

Zencefil Zerdeçal Tarçın Bal Limon Karışımı Faydaları

Kuru ve inatçı öksürüğe fayda ettiği bilinen bu karışım, hem taze zencefil ve zerdeçal hem de toz haldeki zencefil ve zerdeçal ile yapılabilir.

C, D ve K vitamini bakımından zengin bir içeriğe sahiptir.

Taze zerdeçal ve zencefil kullanmayı tercih ederseniz, malzemeleri doğrayarak bir kavanoza alabilirsiniz ve üzerine toz tarçın, bal ekleyip homojen bir karışım elde edebilirsiniz. Tüketim anında tüketeceğiniz kadarlık miktarın üzerine limon sıkabilirsiniz.

Zencefil zerdeçal tarçın ne işe yarar sorusuna verilebilecek diğer cevap da, içeriğindeki antioksidanlar sayesinde, balgam sökücü özelliği bulunur ve astım öksürüklerini de rahatlatır. Adet sancılarını hafiflettiği de kullanıcıların belirttiği diğer faydalar arasındadır.

 

Yağ Yakan Zayıflama Kürü Olarak Bilinen Limon Zencefil Tarçın Çayı

Metabolizma hızını arttırması ile ünlü olan bu çay, yağ yakımını hızlandırmakta ve dolayısı kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Zencefil çayı ödem atar mı sorusuna evet zencefil en güçlü ödem sökücülerden birisidir diyebiliriz.

 

Zencefil Tarçın Limon Çayı Nasıl Yapılır?

Sarımsak büyüklüğünde zencefilin kabuğu soyulup tencereye alınır. İsteğe bağlı olarak 1 dilim ananas da eklenir. 1 adet kuru tarçın da eklenerek 15 dk. kadar kaynatılır. Süzüldükten sonra, 70 derecelere kadar ılıyan çaya, limon sıkılarak tüketilir.

 

Tarçın Çayının Faydaları

Tarçın çayı, dünya geneli en sevilen çaylardan birisidir desek abartmış olmayız. Mis gibi kokusu, kendine özel otantik tadı ve sonbaharı andıran rengiyle, tane tarçın ve çayı özeldir. Tarçın rengi hakeza, boya olarak sık anılan renklerden birisidir.

 

 

Tarçın Çayı Nasıl Yapılır?

Toz tarçın çayı hazırlamak istediğinizde, sıcak su içerisine tarçını ekleyip, 10 dk demlendirmeniz yeterlidir.

Çubuk tarçın çayı nasıl yapılır sorusuna cevap olarak ise, kaynamış olan suya altını kapatmadan 1 dal tarçın ekleyip, 5 dk kısık ateşte kaynattıktan sonra altını kapatarak 15 dk. demlenebilir şeklinde tarif verebiliriz.

Zencefil çubuk tarçın çayı olarak hazırlamak isterseniz, yine kaynama aşamasının son 5 dakikasında taze zencefil dilimleri eklenebilir.

Kabuk tarçın çayı nasıl yapılır sorusuna aslında kaynatmadan da 15-20 dk. kaynamış su içerisinde bekleterek çay hazırlanabilir şeklinde de cevap bulmanız mümkündür.

Tarçın çayı ile zayıflama kadınlar arasında oldukça sık paylaşılan bilgiler arasındadır. Zayıflatan tarçın çayı olarak da bilinir.

Tarçın çayı ile ilgili son olarak, tarçın boğaz ağrısına iyi gelir mi ve tarçın öksürüğü keser mi sorularına olumlu yanıt vermek mümkündür.

 

 

Tarçın Neye İyi Gelir?

Boru tarçın olarak bilinen tarçın kabuk olarak ve toz olarak birbirinden farklı alanlarda kullanılabilir.

 

Kabuk tarçın faydalarını sıralayacak olursak;

 

Tarçın ve Şeker Hastalığı

Diabetes Care’da 2003 yılında yapılan bir araştırmada, diyabetli hastalardan oluşan 60 kişilik bir çalışmada, günde 6 gr. tarçın tüketimi neticesinde, serum glukoz, trigliserit ve toplam kolesterol düzeylerinde düşüş gözlemlenmiştir. Sonuç olarak, tarçın şekere iyi gelir mi sorusuna evet cevabı verilebileceğini, tip-2 diyabetli kişilerin diyetlerine tarçın eklenmesi sonucunda, kardiyovasküler risklerin ve diyabet riskinin azaldığını belirtmişlerdir. Bir diğer çalışma ise, açlık glikozunu düşürme oranının %30’a ulaşabileceği sonucuna ulaşmıştır.

 

Çubuk Tarçın Şeker Hastalığı İçin Nasıl Kullanılır?

Öncelikle doktorunuza danışmak suretiyle, günlük diyetinize rulo tarçın çayı, çubuk tarçın limon su içeceği, yemeklerinize toz tarçın eklemek gibi birçok alanda kullanabilirsiniz.

 

 

Kronik Yaraların Tedavisi Ve İyileştirilmesi

 ACS Nano dergisinde yayınlanan araştırmalar, bilim adamlarının nane ve tarçından elde edilen antimikrobiyal bileşikleri, hem biyofilmleri öldüren hem de aktif olarak iyileşmeyi teşvik eden küçük kapsüller içinde paketlemenin bir yolunu bulduğunu öne sürüyor.

Bu şekilde, nane ve tarçın, enfekte olmuş yaraları tedavi etmek için bir ilacın bir parçası olabilir.

 Sağlık koşullarında tedavi yerine tarçın kullanılmamalıdır.

 Tarçın alımını arttırmayı veya takviye almayı düşünen herkes ilk önce doktora başvurmalıdır.

 

 

Çubuk Tarçın Nasıl Kullanılır?

Çubuk tarçın nasıl toz haline getirilir oldukça merak edilen bir sorudur. Tarçın ağacının kabuklarından elde edilen tarçın çubukları, öğütülerek toz haline getirilir.

 

Çubuk Tarçın Bozulur Mu? 

Çubuk tarçının tat ve kokusu kaybolduğunda bozulma belirtisi olarak anlaşılabilir. Bununla birlikte, bozulmadan saklanabilmesi için, ağzı kapalı vaziyette ışık görmeyen serin bir ortamda muhafaza edilmesi önerilir.

 

 

Tarçın Kg Fiyatı Uygun Fiyatlı Satın Almak İsterseniz;

Egeye Dönüş, çubuk tarçın kilo fiyatlarına özel indirimler ve dönem dönem yaptığı kampanyalarla kaçırılmayacak çubuk tarçın fiyat fırsatları sunuyor.

Siz de en iyi tarçın nerede satılır diye merak ediyorsanız, kabuk tarçın kg fiyatlarına indirimli şekilde ulaşmak ve çubuk tarçın satın almak isterseniz, Egeye Dönüş sosyal medya hesaplarını takip edin.

Web sitemizde yer alan e-bülten abonelik formunu doldurarak, toptan tarçın fiyatları ile ilgili indirim ve kampanyalardan haberdar olun.

 

 

SAĞLIK BEYANI UYARISI

Ürünlerimizin hiçbiri ilgili mevzuat gereğince internetten satışı mümkün olmayan tıbbî cihazlar veya ilaç niteliğinde değildir.

Web sitemizde bitkisel destek ürünleriyle ilgili endikasyon veya hastalık adı belirterek, sağlık beyanı ve tanıtımı yapılmamaktadır.

Ürünlerimizle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için [email protected] mail adresimize ya da 0 530 832 53 43 numaralı Whatsapp Destek Hattımıza mesaj atabilirsiniz.

 

Kaynakça: medicalnewstoday.com

 

BU ÜRÜNÜ ALANLAR BUNLARI DA ALDI.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR