Biberiye
Biberiye
Biberiye
kurutulmus-biberiye-bitki-cayi-baharat
Biberiye
Biberiye
Biberiye
Biberiye - Kurutulmuş Biberiye - Doğal Baharatlar

Biberiye

Fiyat : ₺50,00(KDV Dahil)
:

Net: 25 Gr.

 

 Biberiye Faydaları Nelerdir?

 

 Biberiye otu; demir, kalsiyum ve B-6 vitamini kaynağıdır.

 

Biberiye ne işe yarar sorusunun en öncelikli cevaplarından birisi olarak; kansere karşı koruyucu olmasıdır.

 Onkoloji raporlarında yayınlanan araştırma, "ham etanolik biberiye ekstraktının- RO)" lösemi ve meme karsinomu hücrelerinin yayılmasını yavaşlattığını bulmuştur.

 Biyobilim-Biyoteknoloji ve Biyokimya'da yayınlanan bir başka çalışmada, biberiyenin anti-enflamatuar ve anti-tümör ajanı olarak yararlı olabileceği sonucuna varılmıştır.

 Ayrıca, Gıda Bilimi Dergisi'nde yayınlanan bir rapor; et ürünlerine biberiye eklenmesinin, pişirme sırasında, kansere neden olan maddelerin oluşumunu azalttığını ortaya çıkarmıştır.

  

Biberiye otunun faydaları için okumaya devam edebilirsiniz.

 

 Biberiye Çayı Adet Söktürür Mü?

Kas ağrılarını hafifletici içeriğe sahiptir.

  

Biberiye Çayı Zayıflatır Mı?

Avrupa' da, biberiye hazımsızlığın tedavisinde sıklıkla kullanılır. Metabolizma hızına olumlu etki sağladığı için, biberiye ile zayıflama mümkün olabilir. Özellikle biberiye ve hibisküs çayı tüketimi bu amaç için birlikte tercih edilmektedir.

  

Biberiye Çayı Migren Ağrısına İyi Gelir Mi?

Biberiye, beyindeki serbest radikallerin zarar görmesini önleyebilecek, karnosik asit adı verilen bir bileşen içerir. Hafızayı geliştirmesinin yanı sıra, baş ağrılarını da hafifletmesi özelliği ile biberiye çayı veya biberiye kürü, tercih edilen bir alternatif tıp yöntemidir.

 

Muhteşem bitki, biberiye çayı ne işe yarar, devam edebiliriz.

 

Kurutulmuş biberiye çayı veya biberiye baharatı, kullanımı daha kolay formdadır.

 Biberiye çayı faydaları arasında, bağışıklık sistemini güçlendirmesi öne çıkan bir bilgidir.

 Bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olduğu düşünülen zengin bir antioksidan ve antienflamatuar bileşik kaynağıdır.

Özellikle biberiye ve zeytin yaprağı çayı, biberiye zencefil çayı bu amaçla tüketilmektedir.

 

Biberiye Çayı Boy Uzatır Mı ?

Biberiye çayı kullanıcı yorumları incelendiğinde; bu konuda olumlu geri bildirimlere rastlanmaktadır. Ayrıca biberiye suyunun saça faydaları, yine kullanıcı yorumlarında karşımıza çıkar. Biberiye suyu faydaları arasında dolaşım sistemini güçlendirmesi de mevcuttur.

 

Bu ot, tıbbi özellikleri nedeniyle eski zamanlardan beri kullanılmıştır. 

 Biberiye çayının faydaları ve biberiye ve kekik yağının faydaları içerisine; kas ağrısını hafifletme özelliği ile bilinmesini ekleyebiliriz.

 

Biberiye Nedir?

Biberiye, Ege ve Akdeniz'e özgü hoş kokulu, her zaman yeşil bir bitkidir.

 Biberiye bitkisi, dalından koparıldıktan sonra en fazla 2 gün tazeliğini koruyabilir. Biberiye yetiştirme, tazesi, kurusu ve biberiye suyu elde etmeyi amaçlasa da; biberiye ağacı büyüdükçe, minik bir çalı formuna erişir. Dolayısı ile biberiye evde yetişir mi sorusuna, bahçede olmadığı müddetçe pek mümkün değil cevabı verilebilir.

  

Biberiye Nasıl Kullanılır?

Biberiye Hangi Yemeklerde Kullanılır?

 Mutfakta, çeşni olarak kullanılan gurme bir baharattır. Biberiyeli et ve tavuk yemekleri, özellikle etin lezzetini size tam olarak hissettirir.

Dilerseniz, fırın yemeklerinde koku ve aromasından faydalanabilirsiniz. Dilerseniz köfte veya sebze yemeklerinde, baharat öğütücüden geçirerek doğrudan yemeğe ekleyebilirsiniz.

Bulgur pilavını demlerken 1 tutam eklediğinizde, biberiyeli aromayı çok sevebilirsiniz.

  

Biberiye Çayı Nasıl Demlenir?

Biberiye çayı nasıl yapılır sorusunda merak edilen kısım, kaynatılıp kaynatılmayacağıdır.

 Bu konuda 2 farklı yöntem uygulanabilir;

 Kaynamış su içerisine, 1 tatlı kaşığı kurutulmuş biberiye yaprağını atıp 10 dakika demleyebilirsiniz.

 Biberiye çayı nasıl hazırlanır sorusundaki 2. yöntem ise, kaynayan suya biberiyeyi ekleyip 3-4 dk. daha kaynattıktan sonra, süzülmesi şeklindedir.

  

Biberiye Çayı Kaç Gün İçilmeli?

 Günde 1 fincandan fazla tüketmemeli, düzenli olarak 1 hafta kullandıktan sonra en az 1 hafta ara vermelisiniz.

 

Biberiye Uygun Fiyatlı Satın Almak İsterseniz;

Egeye Dönüş, biberiye kg fiyatına özel indirimler ve dönem dönem yaptığı kampanyalarla kaçırılmayacak biberiye fiyat fırsatları sunuyor. Siz de biberiye çayı fiyatına indirimli şekilde ulaşmak ve biberiye satın almak isterseniz, Egeye Dönüş sosyal medya hesaplarını takip edin. Web sitemizde yer alan e-bülten abonelik formunu doldurarak, biberiye baharat fiyatı ile ilgili indirim ve kampanyalardan haberdar olun.

 

SAĞLIK BEYANI UYARISI

Ürünlerimizin hiçbiri ilgili mevzuat gereğince internetten satışı mümkün olmayan tıbbî cihazlar veya ilaç niteliğinde değildir.

 Web sitemizde bitkisel destek ürünleriyle ilgili endikasyon veya hastalık adı belirterek, sağlık beyanı ve tanıtımı yapılmamaktadır.

 Ürünlerimizle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için [email protected] mail adresimize ya da 0 530 832 53 43 numaralı Whatsapp Destek Hattımıza mesaj atabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kaynakça: medicalnewstoday.com

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR