Ananas Kurusu
Ananas Kurusu
Ananas Kurusu - Doğal ve Katkısız - Şekersiz Kurutulmuş Ananas
ananas-kurusu-dogal
Ananas Kurusu - Doğal ve Katkısız - Şekersiz Kurutulmuş Ananas
Ananas Kurusu
Ananas Kurusu
Ananas Kurusu - Doğal ve Katkısız - Şekersiz Kurutulmuş Ananas

Ananas Kurusu

Fiyat : ₺150,00(KDV Dahil)
:

Net: 50 Gr.

Ananas Üretimi Nerelerde Yapılır?


Tropikal meyveler denince ilk akla gelen meyvelerden biri hiç şüphesiz ananastır. Bu demek oluyor ki; ananas yetiştirmek için de tropikal iklim lazımdır. Dünya ananas üretimine bakıldığında ilk 3 sırada, Kosta Rika, Brezilya ve Filipinler gelmektedir. Bu ülkeleri sırasıyla Çin, Hindistan, Tayland ve Nijerya takip eder. Türkiye’de ananas yetiştiriciliği çok az da olsa Mersin’in Silifke, Erdemli ve Tarsus ilçelerinde yapılmaktadır. Veri kaynak ve detaylarına worldatlas.com üzerinden erişilebilir.


Ananas Kurusu Besin Değerleri Nelerdir?


Ananas Comosus diye de literatürde geçen ananas meyvesi ve bir sağlıklı meyve türüdür. Tazesi, meyve suyu ve kurusuyla ananas, en çok tüketilen tropikal meyvelerden biridir.
Tropikal meyve kuruları denince de ilk akla gelen meyvelerden biri ananas kurusudur. Kurutulmuş ananas ile ilgili dilerseniz öncelikle besin değerlerinden başlayalım. Zira akla gelen ilk sorulardan biri ananas kurusu kaç kalori ya da 1 dilim kuru ananas kaç kalori sualidir diye düşünüyoruz. Ananas kurusu kalori değeri hesaplanırken dilim sayısına ya da gramajına göre bir cetvel çıkarmak mümkün. Hesap etmesi kolay olsun diye 1 dilim ananas kurusu üzerinden bir rakam vermek gerekirse, 1 orta boy (yaklaşık 5-6 gr) dilim ananas kurusu 20 kalori değerine sahip olduğunu yaklaşık olarak söyleyebiliriz.


Ananas Kurusu Faydaları Nelerdir? Kuru Ananas Ne İşe Yarar?


Ananas kurusunun faydalarını sayarken bir hususu zikretmekte fayda var. Listelenecek olan faydalar bir sağlık beyanı, ilaç tanıtımı ve endikasyon bilgisi içermemektedir. Literatürde kayda geçen bilgiler ve gözlemler neticesinde oluşturulmuş bir veri listesidir. Bünyeden bünyeye farklılık arz eden olası fayda ya da yan etkilerin tespiti ve tüketim önerisi için bir hekime başvurulması tavsiye edilir.
Vücutta selülit oluşumlarını engellediği gözlemlenmiştir.
İdrar söktürücü bir efekte sahip olduğu gözlemlenmiş olup vücutta biriken toksinleri atmada yardımcı bir rol oynadığı belirtilmiştir.
Bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olarak hastalıklara karşı direnç gücünü arttırdığı gözlemlenmiştir.
Barındırdığı kalsiyum sayesinde saç, tırnak ve kemik sağlığına destek verdiği gözlemlenmiştir.
İçerdiği A vitamini ile göz sağlığına olumlu etki yaptığı gözlemlenmiştir.
Bol miktarda B vitaminine sahip olduğu bilinen ananas, stres ile etkili bir şekilde başa çıkma yeteneğinizi artıran bir özelliğe sahip olduğu gözlemlenmiştir.


Doğal Ananas Kurusu İlave Şeker İlişkisi


Ananas kurusu ekşi midir? Evet genel damak tadı eğilimine göre ananas kurusu ekşi bir meyvedir. Ananas kurusunun ilave şekerli ve şekersiz türleri piyasada satılmaktadır. Özünde ekşimsi ve mayhoş bir tada sahip olan ananas kurusunun diğer meyve kurularında olduğu gibi daha geniş kitlelere hitap etmesi için ilave şekerli formu da mevcuttur. Egeye Dönüş Ananas Kurusu ilave şeker, glikoz ya da tatlandırıcı içermeyen natürel bir forma sahiptir. Kapalı kurutma sisteminde kurutulan Egeye Dönüş Doğal Ananas Kurusu, ekstra hiçbir işlemden geçmeden paketlenip size ulaşır.


Diyet Yaparken Ananas Kurusu Yenir mi?


Egeye Dönüş Ananas Kurusu, güçlü lif içeriği ve tok tutucu özelliği sayesinde hem diyet listelerinizin üst sıralarında yer alacak hem de sağlıklı bir ara öğün malzemesi olarak yol arkadaşınız olacaktır.


Ananas Kurusu Fiyatı


Ananas kurusu hem ithal bir meyve olması hem de kurutma işlemi sonrasında yüksek oranda fire verdiği için ülke insanımızın alım gücü ortalaması düşünüldüğünde çıtanın üstünde kaldığı söylenebilir. Kuru ananas satın alma kararını etkileyen hususlara girmeden önce şu açıklamayı yapmakta fayda var; katma değeri yüksek olan her üründe olduğu gibi kuru ananas da perakende sektöründe küçük gramajlarda satılmaktadır. 25 gram ile 250 gram arası paketler, ananas kurusu için en çok rağbet gören ambalaj türleridir. Egeye Dönüş Doğal Ananas Kurusunun paket gramajı ve fiyatını buradan inceleyebilirsiniz.


Ananas Kurusu Nasıl Tüketilir?


Egeye Dönüş Doğal Ananas Kurusu için birkaç farklı tüketim şekli önerebiliriz. Ara öğünlerinizde, pasta ve keklerinizde hem süsleme hem de ana malzeme olarak ayrıca bitki çaylarınızda da keyifle kullanabilirsiniz. Mesela; kuru ananas çayı hem leziz ve aromatik hem de bir şifalı bitki çayıdır. Ayrıca kuru elma, kuru erik, kuru ananas ve yoğurt karışımı da hem sağlıklı hem de lezzetli bir ara öğün alternatifi olarak değerlendirilebilir. İçme sularınızın içine ilave edeceğiniz 1 dilim kuru ananas ile ananas detoks suyunuz her zaman yanınızda.     


Ananas Kurusu Nasıl Yapılır veya Şekersiz Ananas Kurusu Nasıl Üretilir?


Egeye Dönüş Doğal Ananas Kurusu kapalı kurutma sisteminde üretilir. Şekersiz ananas kurusunun nasıl yapılacağına ilişkin sorunun cevabında üretimden önceki aşamaları da ekleyecek olursak; öncelikle sapı alınan, soyulan ve dilimlenen ananaslar kerevitlere dizilip sabit ısı ve nem değerine sahip kapalı kurutma odalarında kurutmaya bırakılır şeklinde özetleyebiliriz.


Uygun Fiyatlı Ananas Kurusuna Nasıl Ulaşılır?


Egeye Dönüş, ananas kurusuna özel indirimler ve dönem dönem yaptığı kampanyalarla kaçırılmayacak fiyat fırsatları sunuyor. Siz de kuru ananasa indirimli fiyatlarla ulaşmak isterseniz Egeye Dönüş sosyal medya hesaplarını takip edin. Web sitemizde yer alan e-bülten abonelik formunu doldurarak ananas kurusu ile ilgili indirim ve kampanyalardan haberdar olun.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR